تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۱۸
بسته حوادث تعطیلات ۴۸ ساعت گذشته هلال احمر خراسان رضوی/
از تصادف موتورسوار با یک چهارپا تا گیر کردن فرد بر روی دیواره کوه و حوداث جاده ای

از تصادف موتورسوار با یک چهارپا تا گیر کردن فرد بر روی دیواره کوه و حوداث جاده ای

♦معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت : طی اعلام برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با یک حیوان اهلی چهارپا در کیومتر 35 جاده کلات به مشهد یک نفر مصدوم شد که فرد مصدوم جهت انتقال تحویل نیروهای اورژانس گردید.
اسماعیل بهمن آبادی افزود : همچنین روز گذشته و طی یک عملیات 6 ساعته دو تیم کوهستان هلال احمر جوان  17ساله دوچرخه سواری را که از ارتفاعات شیرباد سقوط کرده بود نجات و به مرکز درمانی طالقانی مشهد منتقل کردند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر عصر روز جمعه و در اثر برخورد پژوپارس با عابر پیاده در شهرستان داورزن یک تیم عملیاتی از پایگاه کاهک فرد 68 ساله که به دلیل ترومای سر مصدوم شده بود را به مرکز درمانی داورزن منتقل کردند .
بهمن آبادی ادامه داد : واژگونی موتورسیکلت در کیلومتر 20 محور باغچه به مشهد ساعت 21:16 دقیقه هم 3 مصدم برجای گذاشت که در این حادثه دختر بچه 5 ساله به‌خاطر ترومای سر به بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد منتقل شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بااشاره به حادثه دیگری گفت: تصادف پژو 405 با پراید در کیلومتر 7 تربت حیدریه به دولت آباد ساعت 21:50 دقیقه شب گذشته منجر به مصدومیت 6 نفر شد که 3 نفر مصدوم خانم به دلیل پارگی تمور ، درد شکم و حالت تهوع به مرکز درمانی رازی تربت حیدریه منتقل شدند.
وی گفت : واژگونی یک دستگاه خودرو دنا در کیلومتر 70 سبزوار به شاهرود نیز منجر به مصدوم شدن 3 نفر و انتقال یک نفر به دلیل ترومای دست شد
وی اضافه کرد : واژگوی یکدستگاه پژو 206 نیز هم در کلومتر 12 قوچان به مشهد حادثه آفرید .
معاون امداد و نجات هلال احمر استان افزود: در این حادثه 3 نفر مصدوم شدند که فردی 28 ساله به دلیل مصدوم شدن از ناحیه زانو و ستون فقرات توسط نجاتگران پایگاه امام زاده ابراهیم به مرکز درمانی منتقل گردید.
وی به برخورد پژو 405 با گاردریل هم اشاره کرد و گفت: این حادثه در کیلومتر 65 نیشابور به مشهد به وقوع پیوست که در این حادثه فرد فوت شده توسط تیم امدادی هلال احمر رهاسازی و تحویل نیروی انتظامی شد و 2 فرد مصدوم دیگر به اورژانس تحویل گردید.
بهمن آبادی از گرفتارشدن فردی روی دیواره کوه در ارتفاعات روستای گوارشک در روز پنجشنبه ساعت 10 صبح خبر داد.
وی یادآوری کرد: این فرد 23 ساله که در ارتفاعات گیر افتاده بود توسط تیم کوهستان هلال احمر شناسایی و امدادگران بعد از برپایی کارگاه فنی کوهستان به فرد مصدوم دسترسی پیداکرده و وی را به پایین کوه منتقل کردند.
بهمن آبادی، اخرین خبر را به سقوط از ارتفاع یک گردشگر در دره شمخال بین منطقه زو و  درونگر در درگز روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت: گروه کوهنوردی 20 نفره که عازم این منطقه بودند با اعلام سقوط یک خانم 38 ساله از ارتفاعات ساعت 11 ظهر ، تیم کوهستان هلال احمر بلافاصله اعزام و بعد از چند ساعت تلاش به فرد مصدوم دسترسی پیداکرده و او را نجات و تحویل اورژانس دادند.