تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۳۰
برگزاری نشست همکاری مشترک هلال احمر و آستان قدس رضوی
اولین نشست مقدماتی تفاهم‌نامه مشترک میان جمعیت هلال احمر کشور و آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.

اولین نشست مقدماتی تفاهم‌نامه مشترک میان  جمعیت هلال احمر کشور و آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، در این نشست که به میزبانی معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی برگزار شد، رضا بامداد مشاور پارلمانی جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به لزوم هم‌افزایی هلال احمر و آستان قدس رضوی در حوادث و بلایای طبیعی افزود: به عقیده ما برای نجات آسیب‌دیدگان، آستان قدس رضوی یک ظرفیت نیست بلکه تمامی ظرفیت ما است و ما همگی زیر نظر و عنایت امام علی‌بن‌ موسی‌الرضا(علیه‌السلام) کار می‌کنیم.

دکترسید مجتبی احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی نیز در این جلسه بیان کرد: ظرفیت‌های عظیم آستان قدس رضوی و نقاط مشترک هر دو نهاد زمینه مناسبی برای تفاهم‌نامه‌ مشترک است.

وی امداد و نجات و فعالیت‌های بشر دوستانه، تأمین دارو، روابط بین‌الملل، آموزش همگانی و تأمین و تجهیز امکانات را از جمله محورهایی خواند که آستان قدس رضوی و جمعیت هلال احمر می‌توانند حول آن با یکدیگر همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

همچنین حامد صادقی معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی نیز در این نشست تأکید کرد: هر جا حادثه‌ای پیش آمده و آستان قدس رضوی به کمک آسیب‌دیدگان شتافته است برای جلوگیری از موازی‌کاری به دنبال متولی امر گشته و خدمات خود را در راستای برنامه‌های او ارائه داده است.

وی افزود: در جمهوری اسلامی ایران نیز متولی امر کمک به حادثه‌دیدگان بلایای طبیعی جمعیت هلال احمر است لذا ما در امور امدادرسانی به حادثه‌دیدگان، این جمعیت را برنامه‌ریز اصلی می‌دانیم.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی افزود:‌ سازمان جمعیت هلال احمر باید توسط تمامی نهادها تقویت و یاری شود و آستان قدس رضوی نیز در این زمینه یاریگر این سازمان خواهد بود، زیرا تقویت هلال احمر تقویت آستان قدس رضوی برای امداد به حادثه دیدگان است.

صادقی با تأکید بر لزوم اقدامات هماهنگ در امداد‌رسانی به حادثه دیدگان در بلایای طبیعی افزود: آفات موازی‌کاری برای ما روشن است، لذا موافق تقویت جمعیت هلال احمر هستیم و این سیاست اساسی ما است.

وی با اشاره به طراحی سامانه‌ای جدید در این معاونت برای جمع‌آوری اطلاعات گروه‌های جهادی افزود: برای جلوگیری از اقدامات خودسر و ناهماهنگ و همچنین خدمت‌رسانی بهتر به آسیب‌دیدگان در این سامانه گروه‌های جهادی داوطلب ثبت نام و موقعیت خود و نیازهای آسیب‌دیدگان را اعلام می‌کنند.
شایان ذکر است؛ 5 شهریور ماه سال جاری علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور با مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار مقرر شد تا تفاهم‌نامه‌ای مشترک برای استفاده بهینه و مدیریت شده از ظرفیت‌های هر دو نهاد برای کمک به آسیب‌دیدگان بلایای طبیعی امضا شود
.