تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۱۴
برگزاری نشست علمی شناخت سرطان های رایج درزنان و راههای پیشگیری از آن
نشست علمی شناخت سرطان های رایج در زنان و راههای پیشگیری از آن امروز در سالن اجتماعات ساختمان صلح جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

نشست علمی شناخت سرطان های رایج در زنان و راههای پیشگیری از آن امروز در سالن اجتماعات ساختمان صلح جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، این نشست ، به همت دفتر امور بانوان و معاونت آموزش و پژوهش، هلال احمر استان خراسان رضوی امروز 14 آبان ماه به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان برگزار شد.

بنابراین گزارش سرطان در ایران بعنوان سومین دلیل مرگ و میر زنان محسوب می شود.

مریم نافعی، کارشناس مامایی و مدرس این دوره با اشاره به مقاله های پژوهشی بسیار مبنی بر شناخت سرطان های رایج و راههای پیشگیری از آن به منظور افزایش آگاهی ،شناخت و راههای مواجه و پیشگیری با انواع سرطانهای رایج ،گفت : سرطان سینه در ایران شایع ترین سرطان زنان است که با آگاهی از عوامل خطر و انجام اقدامات پیشگیرانه قابل پیشگیری است.

وی عنوان کرد :  عوامل خطر سرطان پستان اولین زایمان بعد ازسی وپنج سالگی، نداشتن بچه، سابقۀ خانوادگی سرطان پستان در وابستگان درجۀ یک، قرار گرفتن در معرض پرتوزایی پیش از سی سالگی، تماس با آفتکشها، سیگارکشیدن، ورزش نکردن، زیادي استروژن و چاقی میباشند.

در این نشست علمی که بیش از سه ساعت بطول انجامید : بهترین راه مقابله با سرطان، برخورداری از یک زندگی سالم و بهداشتی مصرف مقادير كافي ميوه و سبزي در هر روز،كاهش مصرف چربي در رژيم غذايي،ورزش و فعاليت روزانه حداقل نيم ساعت ،داشتن وزن مناسب ،عدم مصرف سيگار و الكل ،آرامش ونداشتن استرس عنوان شد