تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۲۱
تعمیق باورهای دینی در مردم و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ارتقای فرهنگ و تعمیق ایمان و باورهای دینی در مردم و مخاطبان و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد که دستیابی به این مهم نیازمند تدبیر و برنامه و فعالیت‌های عملیاتی است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ارتقای فرهنگ و تعمیق ایمان و باورهای دینی در مردم و مخاطبان و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد که دستیابی به این مهم نیازمند تدبیر و برنامه و فعالیت‌های عملیاتی است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی، در اختتامیه دهمین گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان‌های کشور با تبیین برنامه‌های اصلی و اولویت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه اظهار کرد: یکی از محورهای عمده فعالیت‌ها در سال آتی، تقویت هیئت‌های علی اکبر(ع) جوانان است که لازم است با غنای معرفتی و برنامه‌های فرهنگی متناسب با جدیت پیگیری شده و متکی با پشتوانه مردمی گام بردارد.
وی با اشاره به فعالیت کانون طلاب به عنوان یکی از حرکت‌های محوری مورد توجه نمایندگی ولی فقیه گفت: اکنون 250 کانون در جمعیت هلال احمر فعال است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر توصیه کرد: چهار مناسبت ویژه را به‌عنوان استراتژی تبلیغاتی مهم در مناسبت‌های بعثت، غدیر، عاشورا و دهه مهدویت در سال مدنظر قرار داشته باشید.
وی افزود: در بعثت دین خاتم نازل شده و غدیر موعد تکمیل دین است، عاشورا دفاع از دین است تا پای جان و فرجام تاریخ هم با تحقق عینی دین و ظهور انسان کامل و دوران مهدویت فرا می‌رسد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به لزوم پرهیز از برنامه‌های کنفرانس‌گونه تاکید کرد: باید جشن ها را با حضور جوانان برگزار کنیم و طراحی برنامه‌های کانون طلاب باید به گونه‌ای باشد که فعالیت اجتماعی انجام دهد.
وی یادآوری کرد: فعالیت هلال احمر صرفا امدادرسانی در حوادثی مانند سیل نیست و رویکرد فرهنگی و داوطلب‌محور ضرورت دارد.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت خواستار ارائه ایده و طرح‌های مختلف فرهنگی و مذهبی برای اجرایی شدن در هلال احمر شد.
وی تصریح کرد: وارد عرصه سیاست و فعالیت‌های سیاسی جناحی نشوید‌.
حجت الاسلام والمسلمین معزی با بیان این هشدار که در کشور مشکلات زیادی داریم اما با وجود تحریم ها هم می‌توانیم بهترین کارها را انجام دهیم.
یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر در ایران در عرصه های گوناگون به ویژه در عرصه فرهنگ منطبق بر فرهنگ اسلامی، در جهان پیشتاز و نمونه است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: فرهنگ حاکم بر هلال احمر ایران فرهنگ اسلامی است و بنابراین رویکرد هلال احمر باید منطبق با احکام و معارف و منبعث از جهان بینی اسلامی باشد و در شرایط امروز نیز بیانیه گام دوم انقلاب یک نقشه راه است.
وی افزود: آنچه که از بیانیه گام دوم رهبری با اهداف هلال احمر منطبق است را باید شناسایی کرد و سرلوحه برنامه‌ها قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین معزی تاکید کرد: منشور  گام دوم انقلاب یک بیانیه یک ساله و چندساله نیست که نوشته شده باشد و فقط برای همین یک سال آن را بخوانیم و تمام شود و در واقع این بیانیه، نقشه راه چهل سال آینده است.
وی افزود: در مرحله اول باید بارها این بیانیه را همگی بخوانند و در مراحل بعد به شکل های مختلف تبیین و تفسیر و تطبیق شود و در این مسیر به آنها عمل کنیم.
وی ادامه داد: مسئله بعد این است که هلال احمر رسالتی که در زمینه ارتقای فرهنگ و تعمیق باور و ایمان مردم و نیز در جمعیت پیوسته و جمعیت ناپیوسته و درون کارکنان خودش را پیگیری و محقق نماید.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با اشاره به روایت "اجتنبوا عن مواضع التهم" تاکید کرد: سعی کنید نسبت به موارد و مواضع دارای شبهه و ورود به مسائل مالی حساس باشید.
شایان ذکر است دهمین همایش مسئولان دفاتر نمایندگی فقیه در جمعیت هلال احمر به مدت دو روز در مجتمع فرهنگی ولایت مشهد برگزار شد.