تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
آموزش و پایش کودکان کار مشهد از سوی هلال‌احمر خراسان رضوی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با مدیریت ارتباط و فاصله‌گذاری اجتماعی به عدم انتقال کرونا کمک قابل توجهی می‌کنیم و این مهم‌ترین راهکار برای برون رفت از شرایط موجود است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با مدیریت ارتباط و فاصله‌گذاری اجتماعی به عدم انتقال کرونا کمک قابل توجهی می‌کنیم و این مهم‌ترین راهکار برای برون رفت از شرایط موجود است.به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، امروز پویش "مثل فرزندم" با مشارکت تعدادی از فعالان رسانه‌های اجتماعی و با همکاری جمعیت هلال‌احمر و اداره کل بهزیستی خراسان رضوی انجام شد.
در آیین آغاز این پویش که به صورت نمادین در مرکز همراز گلستان که مرکز حمایت از کودکان کار مشهد است، اجرا شد به تعدادی از کودکان کار بسته‌های بهداشتی و پک‌های حمایتی خانواده تقدیم شد و ضمن تب‌سنجی این کودکان، برخی نکات لازم بهداشت و حفاظت فردی در پیشگیری از کرونا به آنان آموزش داده شد.
 

 
بیشترین کمک را مردم کرده‌اند
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی نیز در جمع کودکان کار گفت: ۹ تیم آموزشی داریم و تا بعد از عید هم هرچقدر امکانات به ما برسد پک‌های مورد نیاز را پخش می‌کنیم.
غلامحسین حقدادی ضمن تشکر از هلال‌احمر و کمک‌های شهرداری خاطرنشان کرد: خیرین بیشترین کمک در تهیه این پک‌ها را داشته‌اند و از همه بیشتر مردم کمک کردند.
وی با اشاره به محتویات پک‌های بهداشتی شامل ژل، مایع دستشویی، صابون مایع و ماسک توضیح داد: آب ژاول هم در این بسته موجود است که یک تیم مردمی تهیه کرده‌اند. 
 
آموزش عملی رعایت بهداشت فردی به کودکان کار داده شد
معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال خراسان رضوی هم در جمع کودکان کار، آموزش شستن دست، ضدعفونی دست و یک سری آموزش‌های مرتبط با بهداشت فردی را به صورت عملی ارائه داد.
مصطفی ذاکر در جمع کودکان کار علاوه‌ بر آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا، ضرورت توجه به این مسئله را در میان کودکان کار با توجه به نوع فعالیت شان تبیین کرد.