تاریخ: ۱۳۹۹/۱/۶
مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی خبر داد
غربالگری و تب سنجی 511 هزار و 400 نفر در مبادی ورودی استان خراسان رضوی

غربالگری و تب سنجی 511 هزار و 400 نفر در مبادی ورودی استان خراسان رضوی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی  گفت: از ابتدای اجرای طرح، 511 هزار و 400 نفر در طرح پایش کرونا، توسط جمعیت هلال احمر خراسان رضوی غربالگری و تب سنجی شدند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی ؛ دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی اظهار داشت : در 51 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی و با فعالیت امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی در حال اجرا است و فعالیت ایستگاه‌های امدادی هلال احمر تا پایان رفع کامل آلودگی زیستی در استان ادامه خواهد داشت.
دکتر احمدی  با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در 51 ایستگاه بازرسی طرح سلامت بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان خراسان رضوی از تاریخ 10 اسفند ماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای ورودی و خروجی استان و راه آهن و ترمینال با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی و شهرداری و دیگر دستگاه های خدمت رسان استقرار یافتند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه تاکنون 185 هزار و 397 خودرو در محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی تب سنجی و غربالگری شدند، بیان کرد: طبق آخرین آمارگیری انجام شده تا پایان روز پنجم فروردین ماه 511 هزار و 400 نفر غربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد  1257 نفر دارای تب بوده و به دلیل مشکوک بودن به ویروس کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.
وی تصریح کرد: مهم ترین هدف تیم‌های امداد و نجات، تب سنجی و هشدارهای لازم به شهروندان در جهت ممانعت از سفر است. همچنین در این خصوص آموزشهای لازم  به منظور مدیریت ، مواجه و مقابله با ویروس کرونا به 107 هزارو 794 نفر تحت آموزشهای هلال احمر در شعب قرار گرفتند
وی خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه تا پنجم فروردین ماه تعداد 283 نفر از پرسنل هلال احمر و860 نفر از داوطلبان آموزش دیده بصورت 24 ساعته تحت عنوان تیم های اجرایی در 51 پایگاه فعال هستند و کلیه شعب استان را تحت پوشش خدمات خود قرار داده‌اند.
وی تصریح کرد : تعداد پایگاههای هلال احمرخراسان رضوی از نهم اسفندماه از 34 پایگاه  تا پنجم فروردین به 51 پایگاه افزایش یافت
 دکتر احمدی ادامه داد: با کمک های مردم نوع دوست و داوطلبان خیر هلال احمر خراسان رضوی از جمله شهرستانهای نیشابور ، تربت جام و تایباد . ... اقلام بهداشتی از قبیل ،122 هزار 580عدد ماسک ، 14 هزارو 543 جفت دستکش ، 1287 تیوپ ژل ضدعفونی و 16 هزارو 971 بطری مایع ضدعفونی و 9 هزارو 395 لیتر ماده شوینده بین 40 هزارو 583 خانوار(178 هزار و 468 نفر) توزیع شد .
وی به خدمات ضدعفونی سطوح و اماکن اشاره کردو گفت : تعداد70 هزارو 665 نفر نیز برای ضدعفونی کردن سطوح و اماکن از هلال احمر خدمات دریافت کردند

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی  از عموم مردم استان خواست؛ به منظور ریشه کنی ویروس کرونا در خانه بمانند و از تردد غیرضروری در سطح شهرها و جاده ها خودداری کنند تا با کمک هم از این بحران عبور کنیم.