تاریخ: ۱۳۹۹/۱/۱۱
فعایت 55 پایگاه بازرسی سلامت در خراسان رضوی
55 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی در طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی استان فعالیت دارند .


55 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی در طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی استان فعالیت دارند.

دکترسید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به فعالیت 55 پایگاه فعال در سطح استان خراسان رضوی  گفت : امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، درطرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی  استان در 55 پایگاه فعالیت دارند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی ، دکتر احمدی با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در 55 ایستگاه بازرسی طرح سلامت بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان خراسان رضوی از تاریخ 10 اسفند ماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای ورودی و خروجی استان،  از ابتدای اجرای طرح، 910هزار و 355 نفر در طرح پایش کرونا، توسط جمعیت هلال احمر خراسان رضوی غربالگری و تب سنجی شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه از ابتدای طرح تا کنون 338 هزار و 980خودرو در محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی تب سنجی و غربالگری شدند، اضافه کرد: طبق آخرین آمارگیری انجام شده تا پایان روز دهم فروردین ماه 910هزار و 355 نفر غربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد 1827نفر دارای تب بودند که  701 نفر به دلیل علائم حاد تنفسی و مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از 10 اسفندماه تا دهم فروردین ماه تعداد 285 نفر روز بصورت 24 ساعته تحت عنوان تیم های اجرایی در 55 پایگاه فعال هستند و به مردم ارائه خدمات می نمایند .

وی تصریح کرد : تعداد پایگاههای هلال احمرخراسان رضوی از نهم اسفندماه بنا به درخواست فرماندران شهرستان خوشاب ( 3 پایگاه ) و مه ولات (یک پایگاه ) از 34 پایگاه تا 8 فروردین به 55 پایگاه افزایش یافت

 دکتر احمدی ادامه داد: با کمک های مردم نوع دوست و داوطلبان خیر هلال احمر خراسان رضوی اقلام بهداشتی از قبیل ،157 هزار 436عدد ماسک ، 21 هزارو 731 جفت دستکش ، 1616 تیوپ ژل ضدعفونی و 11 هزارو 440 بطری مایع ضدعفونی و 10 هزارو 830 لیتر ماده شوینده توزیع شد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از عموم مردم استان خواست؛ با ماندن در خانه به ریشه کن کردن ویروس کرونا کمک کنیم تا دوباره حیات و زندگی به حالت عادی خود برگردد.

 

 

 

آموزش چهره به چهره و توزیع ۱۰۰۰ بسته بهداشتی در مناطق کم برخودار کاشمر

 

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر گفت : برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و به منظور حمایت از سلامت اقشار کم برخودار شهرستان تعدادیکهزاربسته بهداشتی توسط اعضای جوانان تهیه و توزیع شد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کاشمر ؛ احمد رضاپور گفت : تاکنون اعضای جوانان با همکاری دانشجویان دانشکده پرستاری شهرستان با حضور در دو منطقه حسین آباد و گلشن نسبت به آموزش چهره به چهره ساکنین این مناطق در جهت پیشگیری از کرونا ویروس اقدام کرده و تعداد هزار بسته بهداشتی به یکهزار خانواده اهدا کردند.


وی افزود : این بسته های بهداشتی شامل
۱۰۰۰ عدد ماسک بهداشتی تولید شده توسط جوانان ، ۱۰۰۰ بسته پد الکلی ، ۱۰۰۰ عدد بروشور آموزشی ، ۲۰۰۰ جفت دستکش یکبار مصرف و تعداد ۳۵۰ عدد ماده شوینده و سفید کننده (وایتکس) بود که با کمک خیرین شهرستان تهیه و به همت اعضای جوانان و دانشجویان دانشکده پرستاری بسته بندی و توزیع شده است.


رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر در ادامه گفت : در این طرح از مردم خواسته شده است که در خانه های خود بمانند ، از اجتماعات پرهیز کنند و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.