تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۴
مانور لحظه صفر در تربت جام
بازآموزی و تمرین امدادرسانی در حوادث سیلاب توسط پرسنل جمعیت هلال احمر تربت جام با برگزاری مانور لحظه صفر

در سحرگاه روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت ماه صدای تلفن پرسنل جمعیت هلال احمر تربت جام را گوش بزنگ کرد. مرکز پاسخگویی به سوانح شهرستان با اعلام وقوع حادثه سیل و آبگرفتگی نسبت به حضور نیروها در جمعیت هلال احمر فراخوان داد.

از همان لحظات اولیه مانور سرپرست شعبه تربت جام با معیار ها و شاخص های فنی خود اقدام به ارزیابی آمادگی عملیاتی پرسنل می نماید. نیروهای امدادی یک به یک در نزدیک ترین زمان ممکن به محل فرماندهی میرسند. و جهت اعزام به محل از قبل پیش بینی شده به همراه تجهیزات تخصصی امداد و نجات در حوادث سیل و آبگرفتگی عازم منطقه می شوند.

بلافاصله در زمان ورود در منطقه ضمن ارزیابی دقیق و تقسیم وظایف ، آموزش و تمرین کوتاهی توسط مسئول امداد شعبه اجرا می شود. و بعد از آن هرکدام از پرسنل در مقابل چشمان سرپرست شعبه اقدام به راه اندازی و استارت موتور پمپ های امدادی می نمایند.

این مانور تخصصی که بعنوان اولین مانور در سال جهش تولید در شهرستان تربت جام برگزار گردید با هدف افزایش توان عملیاتی جمعیت هلال احمر و جهش به سمت خدمت مطلوب به مردم شهرستان برگزار گردید.

سعید شیری سرپرست شعبه تربت جام که در پایان این عملیات با برگزاری جلسه ای نظرات و پیشنهادات همکاران را جهت برنامه ریزی و ارتقاء کیفیت مانور ها جمع آوری کرد از برگزاری مانور های تخصصی بیشتری در سال 99 خبر داد. شیری افزود : یکی از وظایف اصلی ما در جمعیت هلال احمر امداد و نجات می باشد که باید در زمان حوادث با خدمت سریع و  دقیق به مردم آسیب دیده از درد آنان بکاهیم این کار زمانی اجرایی می شود که در زمان عادی با تمرین و تکرار آموزه های امدادی تیم های عملیاتی در سطح مطلوب حفظ شود.

این عملیات لحظه صفر که به مدت 6 ساعت به طول انجامید در پایان با برگزاری جلسه نقد و بررسی و جمع آوری نظرات افراد شرکت کننده به کار خود پایان داد.