تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۳۰
قدردانی رئیس جمهوری از تجهیز انبارها و افتتاح خانه‌های هلال/ با افتتاح خانه‌های هلال همه مردم امدادگر می‌شوند
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه همه باید آماده باشند افزود: اگر این خانه ها آموزش های ابتدایی و کمک های اولیه را به جوانان و دانش آموزان و عامه مردم ارائه کنند در روزهای سخت قبل از این که امدادگر رسمی برسد، همه مردم امدادگر هستند.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه همه باید آماده باشند افزود: اگر این خانه ها آموزش های ابتدایی و کمک های اولیه را به جوانان و دانش آموزان و عامه مردم ارائه کنند در روزهای سخت قبل از این که امدادگر رسمی برسد، همه مردم امدادگر هستند.
 
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در آیین افتتاح همزمان پروژه های غیرمتمرکز جمعیت هلال احمر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری گفت: این موضوع که وضعیت انبارهای هلال احمر در حال حاضر خوب است جای قدردانی دارد. من مدتی پیگیر وضعیت انبارها بودم چرا که برای شرایط بحرانی که ممکن است با آن مواجه شویم  انبارهای هلال احمر باید همیشه تجهیز و پر باشند.

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر خدمات خوبی در داخل و خارج کشور دارد افزود: امروز ۱۴۰۰خانه هلال افتتاح شد و رئیس جمعیت هلال احمر قول داد در پایان دولت، ۵هزار خانه هلال در سراسر کشور افتتاح شود  که جای تشکر و قدردانی دارد.

حسن روحانی با بیان این که از هلال احمر تشکر می کنم، گفت: 1400 خانه هلال برای امداد، نجات، حوادث غیرمترقبه و... افتتاح شد.

وی با تاکید بر اینکه همه باید آماده باشند افزود: اگر این خانه ها آموزش های ابتدایی و کمک های اولیه را به جوانان و دانش آموزان و عامه مردم ارائه کنند در روزهای سخت قبل از این که امدادگر رسمی برسد، همه مردم امدادگر هستند.

روحانی تاکید کرد: اردوگاه های تابستانی هلال احمر نیز (به خاطر کرونا امسال در دسترس نیست) در سال هایی که امکان پذیر است باید جوانان به آنچه که لازم است در زمینه امداد و نجات بیاموزند مجهز شوند. این اردوگاه ها می تواند نشاط جوانان را هم در پی داشته باشد.

بنابراین گزارش در این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با دستور رئیس جمهوری پروژه‌های هلال احمر در استان‌ها به شرح زیر افتتاح شد:

۱۴۰۰  خانه هلال
توسعه و تجهیز شبکه امدادونجات کشور شامل:
-تعداد ۷۱ دستگاه کامیونت کانکس دار امدادی
-افتتاح ۷ پایگاه امداد و نجات ( اصفهان - هرمزگان - اردبیل ) و انبار امدادی ( بوشهر - ایلام - مازندران - گیلان - خراسان جنوبی کرمانشاه )
-تجهیزات امداد و نجات شامل تجهیزات انفرادی موتور برق موتور پمپ آب
-قایق جیمینی ۵۲ دستگاه
ساخت ، تجهیز و راه اندازی مراکز بهداشت ، درمان و توانبخشی شامل:
مرکز جامع توانبخشی رشت گیلان / مرکز جراحی بم کرمان/ مرکز جامع توانبخشی مازندران/  مرکز تخصصی درمان و توانبخشی سرطان گلستان / درمانگاه شفا نجف شهر/
سیرجان کرمان/  بازسازی مرکز توانبخشی استان سمنان
بازسازی مرکز توانبخشی کرج / البرز