تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۳۰
نجات جان جوان 20 ساله مفقود شده در ارتفاعات پیشکوه
معاون جمعیت هلال احمر تربت‌حیدریه گفت:جوانی که در ارتفاعات پیشکوه گرفتار شده بود نجات پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت‌حیدریه سعید فکوری رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه  گفت:در ساعت ۱۰:۱۰صبح روز یکشنبه مورخه ۳۰شهریور ماه از سوی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر گرفتار شدن جوان ۲۰ساله در ارتفاعات قلعه اوج  پارک جنگلی پیشکوه اعلام شد.
وی افزود:پس از دریافت مختصات و موقعیت فرد گرفتار  تیم امداد و نجات کوهستان شعبه فراخوان شدند و در حداقل زمان ممکن نیروها با تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شدند.
معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر تربت‌حیدریه ادامه داد:پس از یافتن فرد گرفتار که در مکانی بسیار سخت و صعب‌العبور در بین صخره های کوه گرفتار شده بود عملیات اغاز شد درابتدا  با انجام عملیات روانی و اطمینان از صحت روحی فرد گرفتار و سپس عملیات نجات آغاز شد.
فکوری بیان کرد:پس از کوهپیمایی و رسیدن به دیواره کوه نجاتگران با صعود به ارتفاع مورد نظر به فرد گرفتار دسترسی پیدا کرده و با انجام اقدامات اولیه و نصب کارگاه نجات فرد مورد نظر را به پایین منتقل کردند.
وی تصریح کرد:از همشهریان عزیز تقاضا میکنم با توجه به ارتفاعات زیاد در اطراف شهر در هنگام صعود از همراه داشتن لوازم انفرادی و فنی و.. اطمینان داشته باشند که شاهد حوادث تلخ نباشیم.