تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۷
بهره مندی ۹۵۲۳ نفر از خدمات هلال احمر در هفته دفاع مقدس
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از بهره مندی ۹۵۲۳ نفر از خدمات هلال احمر در هفته دفاع مقدس خبرداد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از بهره مندی ۹۵۲۳ نفر از خدمات هلال احمر در هفته دفاع مقدس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی،علیرضا معین زاده گفت: ۶۳۶ نفر روز از اعضا جوانان و ۱۷۲ نفر روز از پرسنل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در ۲۴شعبه ،در انجام فعالیت های هفته دفاع مقدس مشارکت نمودند.
معاون امور جوانان گفت:برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی،برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس،تجلیل وتکریم از خانواده شهدا و ایثارگران،تولید محتوا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی،فضاسازی محیطی از مهمترین فعالیتهای انجام شده در این هفته بوده است.

گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس به همت جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور

جوانان جمعیت هلال احمر نیشابور همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی برنامه های متنوعی را اجرا نمودند

اسماعیل شاه بیکی معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و به پاسداشت این هفته برنامه های متنوعی به همت جوانان شعبه اجرا گردید.
وی در ادامه افزود: با توجه به کمبود منابع خون در پایگاه های انتقال خون ، مشارکت فعال اعضاء شعبه جهت اهداء خون از برنامه هایی بود که به مناسبت این هفته اجرا گردید .
شاه بیکی گفت:عطر افشانی گلزار شهداء هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولین شهرستان و حضور پرشور پرسنل، جوانان و داوطلبان ، دیدار با خانواده معزز شهدا و دلجویی از این عزیزان گامی بود که اعضاء شعبه برای تجدید میثاق با شهداء در این هفته برداشتند.
شاه بیکی در پایان گفت: توزیع بسته های معیشتی ، بهداشتی و لوازم تحریر بین خانواده های کم برخوردار در قالب طرح مهر هشتم و برگزاری کارگاه آموزشی به همین مناسبت از دیگر برنامه هایی بود که در هفته گرامیداشت دفاع مقدس اجرا گردید.

برگزاری اردو توان افزایی با حضور اعضای جوانان،داوطلبان و امدادگران شهرستان بردسکن به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسکن از برگزاری اردوی امدادی و توان افزایی جوانان؛داوطلبان و امدادگران این شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد

محمدرضا مرندی با بیان این ک اعضای جمعیت هلال احمر پیشگامان در عملیات های امدادی و حوادث هستند گفت: باتوجه به شرایط سخت حوادث و بر خورد داری اعضا از قدرت بدنی بالا این جمعیت اردوی امدادی_توان افزایی و مهارتی را با حضور ۴۰نفر از اعضای جوانان؛ دواطلبان و امدادگران خواهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در منطقه کوهستانی تفریحی آبشار درونه شهرستان برگزار شد
مرندی هدف از برگزاری این اردو را ارتقاء آموزه های امدادی و ایجاد انگیزه و نیز فراگیری فعالیت های گروهی دانست
وی در پایان بیان نمود :همدلی و همراهی ؛حضور اعضای هلال‌احمر را در هشت سال دفاع مقدس از سرمایه های اجتماعی این مرز وبوم است
همچنین مرندی از همکاری شهرداری در راستای اجرای این برنامه با جمعیت کمال تشکر و قدردانی داشت

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سرزمین کهن ترین تمدن ها

هفته گرامیداشت دفاع مقدس با اجرای ۱۰ برنامه متنوع باحفظ نکات بهداشتی در جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد برگزار گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد ضمن بیان اهمیت یادآوری مفاهیم والای انقلاب و دفاع مقدس برای نسل جوان ،خاطر نشان کرد:جمعیت هلال احمر به سبب اینکه بیشترین درصد حضور جوانان را به همراه خود دارد؛رسالتی خطیر جهت آشنایی نسل چهارم و پنجم انقلاب با اعتقادات هشت سال دفاع مقدس نیز برعهده دارد.

نرگس افرادی گفت:همتی راسخ از جوانان کانونهای دانش آموزی-دانشجویی و جوانان را در برنامه های این هفته شاهد بودیم.
علی مرتضوی مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان گناباد با بیان این مطلب که اعضای کانونهای جوانان بخش خواهران و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد به غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای گمنام رفتند، گفت:اعضا ضمن برگزاری کاروان نیکوکاری در روستای روشناوند ضمن اهدای پک های بهداشتی و لوازم التحریر به دانش آموزان کم برخوردار ،در منزل مادر شهیدان نوری نیز جهت عرض ادب و تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس حضور یافتند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه قرائت زیارت عاشورا و تقدیم به ارواح مطهر امام راحل(ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس، افزود:کارگاه روایتگری دفاع مقدس نیز باحضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل جمعیت هلال احمر گناباد برگزار گردید.

وی گفت: به همت کانونهای جوانان و علوم پزشکی دو مسابقه مجازی جهت ضبط خاطرات بازماندگان دفاع مقدس وشعر و دلنوشته های انقلابی به استقبال هفته باشکوه دفاع مقدس رفتند؛

وی در پایان افزود: اعضای کانونهای دانش آموزی نیز با نواختن زنگ ایثار و شهادت در آیین بازگشایی مدارس و اعضای کانون دانشجویی علوم پزشکی نیز با برگزاری ختم قرآن به نیت سلامتی مدافعان سلامت این هفته را گرامی داشتند.

حضور پررنگ هلال احمر در هفته دفاع مقدس تربت‌حیدریه

معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر تربت‌حیدریه گفت:همزمان با هفته دفاع مقدس ۱۰ برنامه توسط اعضای جوانان،داوطلبان و امدادگران این شعبه برگزار شد.

سعید فکوری گفت: دفاع مقدس بعنوان نقطه تبلور ایستادگی و مردانگی در برابر همه دنیا بود و این ایام باید همیشه زنده نگهداشته شود تا نسل های آینده با رشادت‌های و جانفشانی مدافع وطن بیشتر آشنا شوند.

او در باره اعم برنامه های برگزارشده در مجموعه هلال‌احمر افزود:برگزاری همایش جوانان علی اکبر همزمان با ایام شهادت حضرت رقیه و به یاد شهدای دفاع مقدس و با روایتگری سرهنگ زمانیان حضور در مراسم شهرستانی مهمانی لاله ها،حضور در مراسم پوشش امدادی مسابقات ورزشی در مجموعه تختی،کوهپیمایی و غبارروبی مزار شهدا گمنام پیشکوه و شرکت در ویبینارهای (روایتگری دفاع مقدس،نقش زنان در دفاع مقدس و جنگ نرم از جمله این برنامه ها بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تربت‌حیدریه ادامه داد: همچنین در این هفته دیدار با خانواده شهید علی اکبری در با حضور معاون فرمانداری و حضور در مراسم میثاق مدافعان انقلاب و ولایت با مدافعان سلامت و آذین بندی ساختمان شعبه از دیگر مراسمات هلال احمر بود.
گزارش برنامه های اجرا شده هفته دفاع مقدس توسط جمعیت هلال احمر شهرستان خواف

جمعیت هلال احمر شهرستان خواف به مناسبت هفته دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و بشردوستانه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

هادی رمضانی رئیس این جمعیت با اشاره به دلاوری ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس، گفت: لازم است که نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اقدام شود.

رئیس جمعیت هلال احمرخواف در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی براینکه دفاع مقدس تنها یک برهه زمانی نیست بلکه گنجینه عظیمی است که باید بر آن سرمایه گذاری شود، تاکید کرد: دفاع مقدس تجلیل از مقام شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که با جانفشانی مانع از تصرف خاک کشور عزیزمان به دست بیگانگان شدند، از کوچکترین وظایف ماست.

رمضانی افزود: اعضای جوان و داوطلب این جمعیت با غبارروبی، عطر افشانی در مزارشهدای گمنام بار دیگر با آرمان های شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند..

وی در پایان خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس این شعبه فضا سازی محیطی کانون ها و اداره ,دیدار با خانواده محترم شهدا.پوشش امدادی , شرکت در یادواره شهدای شهرستان , افتتاح پایگاه بسیج شهدای امدادگر, زنگ ایثار در کانون دانش آموزی شهیدحمامی,کاروان سلامت روستای چاه مسیله, طرح نیابت,مسابقه رنگ آمیزی,اجرای طرح ارمغان مهر,مانور اطفای حریق,توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده,تب سنجی و طرح پایش در مدرسه شهید حمامی ,آموزش های همگانی مبتنی بر نیاز جامعه ,غبارروبی و عطر افشانی مزارشهدا، بازدید از نمایشگاه‎ دفاع مقدس دانشگاه پیام نور، ویژه برنامه‎های اجرا شده در شعبه خواف به مناسبت هفته دفاع مقدس بوده که برگزار شد.

برگزاری نمایشگاه دستاورد های جمعیت هلال احمر در شهرستان تایباد
جمعیت هلال احمر درطول هشت سال دفاع مقدس هم پای رزمندگان درخطوط مقدم به امدادرسانی و خدمت رسانی به رزمندگان می پرداخت وشهدای امدادگر زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی نمود.

غلامرضا صیادی رئیس جمعیت هلال احمرتایباد گفت: ۳۱ شهریورماه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، نمایشگاه هفته دفاع مقدس در محل جمعیت هلال احمر شهرستان تایبادباحضور مسئولین افتتاح شد.
صیادی افزود: نمایشگاه دستاوردهای جمعیت هلال احمردرطول مدت هفته دفاع مقدس اقلام و تجهیزات امدادی را در معرض دید عموم مردم قرار دادند تا مردم با فعالیتها و توانمندی های جمعیت هلال احمر آشنا شوند.
صیادی هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی مردم عزیز واعضای جوانان با فعالیتهای جمعیت هلال احمر در جنگ تحمیلی عنوان کردو گفت جمعیت هلال احمر درطول هشت سال دفاع مقدس هم پای رزمندگان درخطوط مقدم به امدادرسانی و خدمت رسانی به رزمندگان می پرداخت وشهدای امدادگر زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی نمود.
وی اذعان داشت: تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی ایران و ارزشهای دفاع مقدس فقط مختص یک هفته یا یک‌مناسبت نیست بلکه باید همواره همه احاد جامعه در هر جایگاهی معتقد و وفادار به این ارزشها باشند چرا که راه شهدا راه مردم و راه سربلندی و عزت ایران عزیز بوده و هست
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد اظهار داشت: خداوند را شاکریم که این نمایشگاه فرصتی پدید آورد تا امدادگران و جوانان این مرکز ضمن ارائه خدمت خالصانه به مردم با خاطرات و خط مشی دفاع مقدس تجدید پیمان کنند.

صیادی با اشاره به ویروس منحوس کرونا و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط بازدیدکنندگان ادامه داد:به جهت ارائه خدمات سلامت محور و آگاهی بخشی از وضعیت سلامت بازدیدکنندگان، یک تیم تب سنجی ازاعضای پرتلاش جوانان نیز در ورودی نمایشگاه مستقر بودند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد در پایان گفت: درطول هفته دفاع مقدس برنامه های متعددی ازجمله عطرافشانی گلزار شهدا، راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای هلال احمر ،کارگاه بصیرت افزایی توسط یادگاران جنگ تحمیلی برای اعضا، برگزاری زیارت عاشورا ،دوره های آموزشی امداد وکمک های اولیه، دوره مستندسازی و فضای مجازی ،اعزام کاروان سلامت به روستاهای محروم و ویزیت رایگان و توزیع داروی خانواده های نیازمندو ..... برگزار شد.
غبار روبی مزار شهدا توسط مسئول و اعضای جوانان و داوطلب شهرستان داورزن

مسئول امور جوانان وداوطلبان شهرستان داورزن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز و هفته دفاع مقدس از غبارروبی گلزار شهدا خبر داد.

ملیحه وطن افزود:دستاورهای دوران دفاع مقدس باید برای نسل جدید بازگو شود وهمچنین ایشان از اعضای کانون دانش آموزی و جوانان و داوطلب در خواست کردند تا در غبار روبی مزار شهدا حضور پر رنگی داشته باشند.

وی در ادامه: از فعالیت های در نظر گرفته شده وانجام گرفته برای هفته ی دفاع مقدس همچون
تب سنجی ادارات وبسیجیان،کاروان سلامت به روستاهای دهنو،سوئز،کلاته،فضای سازی اداره و همچنین تهیه کلیپ وتهیه پوستر خبر دادند .

وطن در اخر با شرکت اعضای جوانان درمسابقه هفته دفاع مقدس و برنده شدن ۵ تن از افراد بحث را به اتمام رساندند.

ویـژه برنامه های جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان در هفته دفـاع مقـدس

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان از اجرای برنامه های مختلف به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط اعضا داوطلبان جوانان ، امدادگران و نجاتگران خبر داد.
مسعود برازنده گفت: با هدف نکوداشت یاد و خاطره جانفشانی‎های رزمندگان و حماسه سازان ۸ سال دفاع مقدس، تکریم مقام و منزلت شهدای والامقام انقلاب اسلامی و جانبازان عزیز همچنین تجدید میثاق با آرمان‎های امام خمینی(ره) ویژه برنامه‎های متنوعی در جمعیت هلال احمر قوچان اجرا شده است.
وی ادامه داد : عطر افشانی قبور شهدا، برگزاری کلاس امداد و کمک های اولیه ، دیدار جوانان با رزمنده و امدادگر دوران دفاع مقدس و تجلیل از وی، بسته بندی پک بهداشتی و توزیع در بین عشایر، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در کانون های دانش آموزی بخشی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر قوچان در هفته دفاع مقدس بود.

برازنده تصریح کرد: به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس جهت دیدار و تجلیل از امدادگر، رزمنده برات طاحونه ساز به همراه پرسنل و اعضای جوانان در منزل این رزمنده حضور پیدا کردیم که در این دیدار صمیمی رزمنده دفاع مقدس به بیان خاطرات و عملیات‌های دوران جنگ تحمیلی برای جوانان پرداخت که با استقبال جوانان روبرو شد.
توزیع پک بهداشتی توسط جوانان شهرستان قوچان در هفته دفاع مقدس

مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان با اعلام این خبر گفت ، به مناسبت هفته دفاع مقدس بسته بندی ۳۰ بسته پک بهداشتی شامل (ماسک، محلول ضدهاعفونی کننده، دستکش، صابون) توسط اعضا جوانان و توزیع آن بین خانواده های عشایر شهرستان انجام شد.

عابدی تصریح کرد: این بسته‌های بهداشتی شامل (ماسک، محلول ضدعفونی کننده، دستکش، صابون و…) است که در بین خانواده‌های عشایر باچکانلو شهرستان توزیع شد.

وی افزود : همچنین پوشش امدادی و تب سنجی افراد شرکت کننده در مراسم نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت با همکاری اعضاء کانون دانش آموزی دبیرستان اسدی قوچان یکی دیگر از برنامه های هفته دفاع مقدس بود.

همچنین کلاس آموزش کمک های اولیه، طرح دستهای مهربان، توزیع لوازم تحریر در بین دانش‌آموزان محروم و.... از دیگر برنامه های امور جوانان در این هفته بود.
از برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس تا شبِ فرهنگی وآموزشی جوانان کاشمری در شرایط اردوگاهی

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر از اجرای ۶ برنامه با مشارکت ۵٠ عضو عضو جوان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.

احمد رضاپور با گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت:در ابتدای این هفته اعضا امور جوانان با فضا سازی مرکز امور اداری این شعبه یاد وخاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی را زنده نگه داشتند.

وی در ادامه بیان داشت: ویژه برنامه اردویی، تفریحی، آموزشی و فرهنگی زندگی در شرایط اردوگاهی، ویژه اعضای امور جوانان برگزار شدکه اعضای شرکت کننده مهارت های برپایی چادر، کار گروهی، کاربا گره ها وجهت یابی با قطب نما را فرا گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر ادامه داد: به همت کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور، نمایشگاه دفاع مقدس در محوطه اداری برپا و پرسنل، جوانان، داوطلبان و امدادگران ضمن بازدید، با امضای میثاق نامه شهدا با آنها تجدید میثاق کردند.همچنین با حضور پرسنل، اعضای امور جوانان و داوطلبان گلزار شهدا آرمیده در جوار آرامگاه شهید مدرس(ره) ضمن ادای احترام قبور مطهر را عطر افشانی کردند.

رضاپور در پایان افزود: جلسه تقدیر از پیشکسوتان دفاع مقدس همراه با روایتگری و خاطره گویی آزاده و رزمنده"حسن مرتضوی" با حضور اعضای امور جوانان برگزار شد.
گزارش پایانی چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس جمعیت هلال احمر تربت جام

سعید شیری رییس جمعیت هلال احمر تربت جام برنامه های هفته دفاع مقدس توسط این نهاد عام المنفعه را تشریح کرد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت جام با بیان این مطلب اظهار کرد: برنامه های متنوع فرهنگی در هفته دفاع مقدس توسط جمعیت هلال احمر شهرستان تربت جام برگزار شده است. همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس جمعی از پرسنل و اعضای این جمعیت با فضاسازی و نصب المان در محیط اداری برنامه های این هفته رسما آغاز شد.

شیری با اشاره به برنامه « وبینار آموزشی جنگ نرم» بیان کرد: این وبینار آموزشی با همکاری معاونت امور جوانان استان به صورت استانی و با حضور استاد ذاکری به مدت 2 ساعت در شهرستان تربت جام برگزار گردید همچنین یک وبینار آموزشی با عنوان «نقش زنان در دفاع مقدس » با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و مشاور امور زنان مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی نیز به میزبانی این شهرستان به صورت استانی برگزار و اجرا گردید.

رییس هلال احمر تربت جام از برگزاری مسابقه زندگینامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ویژه اعضای این جمعیت خبر داد و گفت: برگزاری مسابقه با محوریت شناخت بهتر نسل جوان انقلاب از استوره های انقلابی می باشد .
شیری در ادامه افزود : برگزاری کاروان سلامت در روستای فیروزکوه این شهرستان به همت خیرین و داوطلبین و اعضای فعال شهرستان اجرا گردیده است . در این کاروان سلامت خدمات ویزیت رایگان ، سنجش سلامت دانش آموزان ، دیدار با خانواده شهدا ، تکریم خانواده های نیازمند ، برگزاری مسابقه و بازی دانش آموزان ، اهدا بسته های غذایی ، بهداشتی و لوازم تحریر به نیازمندان از جمله برنامه های شاخص اجرا شده در این کاروان سلامت می باشد.

سعید شیری با اشاره به تکریم خانواده های شهیدفیاض از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، اذعان داشت: پایگاه امداد و نجات بین شهری این شهرستان در محور تربت جام به مشهد منصوب به یادمان شهید فیاض می باشد که به پاس خدمات و رشادت این شهید جوان در هشت سال دفاع مقدس با خانواده شهید دیدار و از مادر آن شهید گرانقدر تقدیر بعمل آورده شد.

رییس هلال احمر شهرستان تربت جام با اشاره به دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس از سوی هلال احمر شهرستان، خاطرنشان کرد: حضور در گلزار شهدای شهر تربت جام و عطرافشانی مزار شهدای والا مقام ، دیدار با فرمانده تیپ 38زرهی محمد رسول الله ارتش و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان تربت جام به همراه اهدا یادمان از سوی این جمعیت ، حضور کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان در نماز جمعه شهرستان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است که از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان تربت جام برگزار می شود.