تاریخ: ۱۳۹۹/۷/۲۳
فعالیت جمعیت های هلال احمر مبتنی بر رسالت حوزه های علمیه است
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان در دیدار با مسئول نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی، فعالیتهای جمعیت هلال احمر را در خدمت به مردم و آسیب دیدگان حوادث مبتنی بر اسناد الزام‌آور بالادستی و رسالت حوزه های علمیه دانست


 مدیر حوزه‌های علمیه خراسان در دیدار با مسئول نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی، فعالیتهای جمعیت هلال احمر را در خدمت به مردم و آسیب دیدگان حوادث مبتنی بر اسناد الزام‌آور بالادستی و رسالت حوزه های علمیه دانست.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی ، آیت‌الله مصباح عاملی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سیدحسن حسینی، قائم مقام مدیرعامل و علیرضا معین زاده معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تاکید کرد: پیگیری تفاهم نامه همکاری با حوزه نمایندگی ولی فقیه هلال احمر حاکی از غیرنمایشی بودن این تفاهم نامه و عزم استمرار این حرکت تحولی با پیش‌بینی انجام‌ شده برای آیین نامه اجرایی آن است .
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان با اشاره به فعالیت حدود 2000 نفر از طلبه های حوزه های علمیه خراسان در گروه‌های جهادی مدارس علمیه در راستای گسترش فرهنگ دینی و محرومیت زدایی افزود : کمک به آسیب دیدگان حوادث مانند سیل و زلزله از جمله فعالیت‌های طلبه های جهادی است.
وی تصریح کرد : طلبه های مدارس علمیه در برخی بحران‌ها خط ‌شکن بودند که این خط شکنی با شیوع کرونا با حضور طلاب جهادی در تغسیل و تدفین کرونایی ها و حضور داوطلبانه آنان بر بالین بیماران و خدمت در کنار مدافعان سلامت تجلی داشت.
آیت الله مصباح عاملی یادآوری کرد: همانطوریکه حرمت مومن و مسلمان واجب است، سلامت طلاب هم حائز اهمیت است و لذا می‌بایست خدمات آنان با رعایت موارد احتیاط و ایمنی ، بدون آسیب انجام شود.
وی ، مردم را محور اصلی حرکت و رسالت انبیا و ائمه و اولیای الهی خواند و هدایت مردم به سوی وحی و ارتباط با خدا و ایجاد بصیرت در مردم مبتنی بر اهداف دینی که گستره آن همه شئون زندگی آنان را شامل می‌شود، اعلام کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خراسان، خدمت اجتماعی به مردم را به منزله ورود به
 
 زندگی آنان و همراهی در شادی و غم و داشته ها و نداشته های آنان دانست و افزود : بسیاری از مردم به حمایت و کمک نیازمند هستند که به تعبیر رهبری ، خدمت فرهنگی نسبت به سایر خدمات اولویت دارد هرچند که حمایت مادی و معنوی لازم و ملزوم هم هستند.
وی تاکید کرد: حضور روحانی در حوادث زمینه هدایت و حمایت مردم را فراهم کرده و این همراهی موثرتر از حضور در حاشیه است که شبیخون دشمنان را خنثی می‌کند.
آیت‌الله مصباح عاملی خدمات طلبه‌ها در عرصه‌های اجتماعی و حوادث را علاوه بر خدمت به مردم ، خدمت به خود طلبه‌ها دانست که تربیت در عالم ذهن و تزکیه و تربیت در میدان عمل تحقق کامل می‌یابد و فرد روحیه الهی و ایثار و از خودگذشتگی را می‌آموزد.
وی در پاسخ به این شبهه که "حضور طلاب در عرصه خدمات اجتماعی باعث می‌شود از درس و بحث غافل شوند!" اظهار کرد: درس اصلی در همراهی و حضور در کنار مردم است و طلبه ضمن  تربیت و تزکیه، از اجر و ثواب بی حساب بهرمند می شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز در آغاز این نشست با اشاره به تفاهم نامه همکاری با حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: نگاه و رویکرد جهادی و انقلابی به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی مبتنی بر منویات ولایت در این طرح مدنظر بوده است.
وی افزود: ساماندهی آموزش طلاب در حوادث و امدادرسانی و توانمند سازی طلبه ها در طرح ها برای تبلیغ در جامعه هدف و نیز برنامه‌ریزی برای حضور موثرتر طلاب در حوادث و امدادرسانی عمومی از جمله موارد پیش بینی شده برای همکاری بهینه با حوزه‌های علمیه در قالب تفاهم نامه جدید است.
همچنین خدمت به مردم با بهره‌مندی از ظرفیت طلاب برای امور تبلیغی و بشردوستانه در کانون‌های طلاب از جمله موارد مطرح در این نشست بود.