تاریخ: ۱۴۰۰/۱/۲۵
انسانیت بیشتر
انسانیت بیشتر

به نام خداوند بخشاینده مهربان

 

سلام بر شما دوستانِ خوبِ مردم

 

فرارسیدن ماه رمضان بر اهالی پرشورِ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مبارک.

بسیار خوش آمدید به پویش ملی «انسانیت بیشتر» که تمرینی است برای بیشتر شدن و بهتر شدن.

این پویش در ماه خودسازیِ انسان، فرصتی را برای خودآگاهی و خودپروری فراهم می‌کند تا با همدلی و همراهی یکدیگر، به یکی از مهم‌ترین سوالات بشر در طول تاریخ بیاندیشیم: «چگونه انسان بهتری باشم و بهتر زندگی کنم؟»

اما این بار اندیشیدنی فعال و بارور. مثلث مطالعه، تحقیق و تفکر را به خدمت گرفته‌ایم تا تمرین‌هایی ویژه ماه مبارک رمضان برایتان طراحی کنیم.

 

پویش ملی «انسانیت بیشتر» چیست؟

یک پرسش خوب، بهترین نقطه برای تحول در زندگی است.

هركجا مشكل، جواب آنجا رود                        هركجا كشتى است آب آنجا رود

هركجا دردى، دوا آنجا رود                 هركجا فقرى، نوا آنجا رود

«مولانا»

بنابراین رها نکردن پرسش و توجه به آن، پایه‌ی حول حالناست.

اما به دلایل زیادی مثل مشغله‌های زندگی، پیگیری یافتن پاسخ‌هایمان مداوم نیست. اکنون پویش «انسان بیشتر» ما را در یک حرکت جمعی قرار می‌دهد تا به پاسخ‌هایمان برسیم. و چه سوال فراگیر و مهمی که «چگونه انسان بهتری باشم یا چگونه بهتر زندگی کنم؟ بهتر از این وضعیتی که هستم؟ چگونه خودم را ارتقا دهم؟ بیشتر شوم؟ و انسان بیشتر؟»

در این پویش روش‌های تفکر و جستجوی پاسخ سوالات‌مان را تمرین می‌کنیم، کنار هم یاد‌می‌گیریم که چطور ساده‌تر یادبگیریم و در نهایت تلاش می‌کنیم آموخته‌یمان را در زندگی پیاده کنیم.

 

پویش ملی «انسانیت بیشتر» چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

با تمرین و تکرار روزانه تلاش می‌کنیم:

1-     به مطالعه عادت‌کنیم

2-     با روش‌های حل مسئله آشنا شویم

3-     روش‌های تفکر خلاق را به کار بگیریم

4-     راه‌هایی عملی برای زندگی بهتر بیابیم

5-     راهکارهای آموخته را در زندگی به‌کارببندیم

6-      با فعالیت‌هایی منظم، عادت‌های مثبت در زندگی ایجادکنیم

 


 

پویش ملی «انسانیت بیشتر» چگونه اجرا می‌شود؟

هر روز یک فایل(پادکست +چالش) در سایت سازمان جوانان به آدرس javanan.rcs.ir/more_humanity  و  درصفحه اینستاگرام جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی به آدرس @rcsnkh بارگزاری می شود (و به واتساپ رابطین خبری تمامی استان ها ارسال می گردد) و اعضای شرکت کننده هم با صرف دقایقی کوتاه، مطالعه‌تان را با تفکر گره می‌زنید و جملاتی را از آنچه آموخته‌اید، می‌نویسید.

بنابراین این پویش سه بخش دارد:

1-         پیام‌ روزانه: هر روز راس ساعت شش صبح، فایل(پادکست +چالش) در سایت سازمان جوانان به آدرس javanan.rcs.ir/more_humanity و درصفحه اینستاگرام جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی به آدرس @rcsnkh بارگزاری می شود

2-         مطالعه روزانه: بعد از ارسال پیام، از شما دعوت می‌شود مطالعه یا تحقیق کنید.

3-         چالش روزانه: هر روز سوال یا تمرینی در سایت قرار می گیرد تا اجرا کنید و پاسخ آن را در همان سایت ثبت کنید.

 

نکته: زمان پیش‌بینی شده برای هر سه مرحله، 10 تا 20 دقیقه در روز است واعضاءمی توانند از طریق لینک  javanan.rcs.ir/more_humanity  نسبت به شرکت در چالش اقدام نمایند.  

 لذا مستدعی است از طریق ذیل در اطلاع رسانی به کلیه اعضاء اعم از جوانان، دواطلبان ،امدادگران، نجاتگران پرسنل و خانواده های محترمایشان ما را همراهی فرمایند.

1-     قرار دادن فایل مورد نظر از طریق رابطین خبری معاونت امور جوانان استان در فضای مجازی و ایستاگرام و گروههای مختلف استانی

2-     فعال کردن دبیران مجمع استانی و شهرستانی

3-     معاونین محترم استانها نیز با استوری کردن این پویش می توانیددر اینستا و واتس آپ بیش از پیش در این امر ما را یاری فرمایند.

4-      و .....          راه کارهای ابتکاری دیگر

 

در پایان 21 روز این پویش، ضمن اینکه گنجینه‌ی ارزشمندی از پاسخ‌هایی که خودتان برای زندگی بهتر یافته‌اید به دست می‌آورید، در نوشتن یک کتاب الکترونیکی که براساس مطالب کلیه شرکت‌کنندگان تولید می‌شود، مشارکت می‌نمایید.

ضمنا به 21 نفر از بهترین‌ها، هدایای ارزشمندی به رسم یادبود تقدیم می‌شود.