تاریخ: ۱۴۰۰/۳/۱۱
برگزاری کارگاه سواد رسانه ای توسط مدیر روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی در بجستان؛ طعمه نباشیم!
کارگاه آموزشی مهارتی سوادرسانه ای به همت شورای فرهنگ عمومی بجستان و با حضور مدیر روابط عمومی و ارتباطات هلال احمر استان و مدیرعامل خانه مطبوعات ورسانه های خراسان رضوی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد کارگاه آموزشی مهارتی سوادرسانه ای به همت شورای فرهنگ عمومی بجستان و با حضور مدیر روابط عمومی و ارتباطات هلال احمر استان و مدیرعامل خانه مطبوعات ورسانه های خراسان رضوی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر بجستان، کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه ای در محل مصلای نمازجمعه توسط استاد مجتبی محمودی مدیرعامل  خانه مطبوعات ورسانه های استان و مدیر روابط عمومی و ارتباطات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی باحضورفعالان روابط عمومی واصحاب رسانه بجستان توسط شورای فرهنگی عمومی شهرستان برگزار شد.

بنابراین گزارش، در این نشست که نمایندگان هلال احمر نیز حضور داشتند ،مدرس همایش سواد رسانه ای گفت: دنیای امروز دنیای رسانه هاست و باید بتوانیم مهارت استفاده  صحیح و مدیریت مصرف رسانه ای را فرابگیریم و سواد رسانه ای فراتر از سواد خواندن و نوشتن و در واقع مهارت ضروری امروز است.

محمودی مواجهه صحیح با رسانه ها را با سه رویکرد خوش بینانه، بدبینانه و واقع بینانه برشمرد و افزود: درست ترین رویکرد درمواجهه با رسانه ها نگرش واقع بینانه و واکسینه کردن جامعه است و برای اینکه مراقب باشیم طعمه رسانه نشویم باید نگاه نقادانه داشته باشیم.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های استان همچنین با تاکید بر ضرورت آشنایی والدین به عنوان نخستین مربیان سواد رسانه ای تاکید کرد: از خانواده به شهروند و از شهروند به شبکه وند رسیده ایم و زیست مجازی امروز به واقعیت زندگی عمومی تبدیل شده است.

سخنگوی هلال احمر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رسانه هایی که امروز صحبت میکنیم اعم از رسانه های اجتماعی مانند سایت ها و کانالها و گروهها و شبکه های ماهواره ای و مطبوعات و رسانه های مختلف است که برای حضور غیرمنفعل و پویا در این عرصه باید آماده باشیم و لازم است ضمن شناخت، آمادگی ارتباط با مخاطب راداشته باشیم که به خصوص در نهادهایی مانند هلال احمر باید در ارتباط تعاملی با مخاطب سرمایه اجتماعی اعتماد مخاطب را بالا ببریم و در راستای ماموریتمان، فرهنگ سازی و آموزش داشته باشیم.
گفتنی است حجت الاسلام عبدی امام جمعه بجستان در آغاز این نشست درباره اهمیت طرح مباحث روز رسانه ای و لزوم حضور پرشور تک تک آحاد مردم در انتخابات پیش رو، به ایراد سخن پرداخت.