تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۲۱
بهره مندی بیش از 285 هزار نفر از طرح های سلامت محور هلال احمر خراسان رضوی
معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی گفت:طرح های سلامت محور ناظران و سفیران سلامت با هدف ارائه خدمات بهداشتی، فرهنگی وآموزشی دراستان خراسان رضوی اجرا می شود.

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی گفت:طرح های سلامت محور ناظران و سفیران سلامت با هدف ارائه خدمات بهداشتی، فرهنگی وآموزشی دراستان خراسان رضوی اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ، علیرضا معین زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه و شیوع بیماری کرونا طرح های سلامت محور ناظران وسفیران سلامت با استفاده از ظرفیت اعضا جوانان در سطح استان اجرا می شود.

وی  با تاکید بر اینکه نقش سفیران سلامت در پیشگیری از بیماری کوئید 19 بسیار پررنگ است ‌، اظهارداشت: اعضا جوانان هلال احمر خراسان رضوی با نودهزارو 91نفر روز از ابتدای سال تاکنون در سفیران سلامت با هدف حمایت از سلامت و زندگی انسانها و جلوگیری از گسترش گونه های جهش یافته این ویروس حضور دارند.

معین زاده همچنین در مورد طرح ناظران سلامت افزود: تیم های آموزش دیده جمعیت هلال احمر با حضور در مناطق و اماکن مختلف شهری و روستایی و به ویژه در فروشگاه ها، مغازه ها، نسبت به بررسی شرایط بهداشتی و رعایت استانداردهای خودمراقبتی ارزیابی لازم را با مشارکت ناظران مراکزبهداشت انجام داده و شهروندان را به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ترغیب می کنند.

شایان ذکر است که در طرح سلامت محور ناظران سلامت که از ابتدای آذر ماه سال 99 آغاز شده در شعب هلال احمر خراسان رضوی اجرا می شود و حدود 83 هزارو 888 مکان پایش شده و285 هزار و 734 نفر از از خدمات اعضا جوانان در این طرح بهره مند شده اند.