امروز: ۱۴۰۱/۵/۱۹تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲ خرداد ساعت ۱۱:۱ کد مطلب: 68891
 برگزاری دهمین دوره طرح ملی دادرس در خراسان رضوی

معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی از برگزاری مرحله شهرستانی دهمین دوره طرح ملی دادرس در استان خراسان رضوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، علیرضا معین زاده با اعلام این خبرگفت:در اجرای دهمین دوره طرح ملی دادرس مرحله شهرستانی که از آذرماه سال گذشته آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه داشته است تعداد 512 کانون دانش آموزی حضور فعال داشتند ودوره های آموزشی برای دانش آموزان این مدارس برگزار شد.
وی افزود:در طرح دادرس دانش‌آموزان با اصول کمک‌های اولیه، ارزیابی، پانسمان و بانداژ، حمل مصدوم، پناهگیری، اسکان اضطراری، سوختگی و اطفاء حریق آشنا می‌شوند. این طرح با هدف آماده کردن دانش‌آموزان با شرایط سخت برگزار می‌شود و در آن افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس کشور با تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده دنبال خواهد شد.

معین زاده با اشاره به اینکه 22 هزارو 847 دانش آموز در دهمین دوره برنامه ملی دادرس آموزش دیده اند ، گفت: از این تعداد 12 هزارو 296 دختر و 10 هزارو 551 نفر را پسران تشکیل می دادند.
معاون امور جوانان هلال احمر خراسان رضوی اظهار داشت:طرح دادرس هر سال مطابق با سهمیه توافقی بین آموزش و پرورش و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می‌شود و در پایان المپیاد آن بین تیم‌های آموزش دیده در سطوح مدرسه، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی