امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر ساعت ۱۲:۳۹ کد مطلب: 70758
 برگزاری ۲۴ امین مانور سراسری زلزله ویژه مدارس در سراسر استان
24امین‌ مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در سطح استان‌ خراسان رضوی همزمان با ۸ آذر با شعار "مدرسه ایمن، محله تاب آور " برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی رضا مومن زاده معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: به منظور آمادگی دانش آموزان جهت مواجه دانش آموزان با حوادث و بلایا جمعیت هلال احمر با همکاری اداره آموزش و پرورش نسبت به تشکیل ۵۰۰ کانون دانش آموزی اقدام نموده و همزمان ۹۷۰ دوره آموزشی دادرس را درسطح آموزشگاه های استان برگزار می‌ نماید.
وی گفت: هدف از برگزاری دوره های آموزشی طرح دادرس و تشکیل کانون ها آماده ساختن دانش آموزان در هنگام حوادث و بلایا از جمعه زلزله می باشد. با هماهنگی کلیه دستگاه های حوزه مدیریت بحران استان و با محوریت مدرسه دخترانه امام حسین (ع) در ناحیه ۵ شهرستان مشهد مقدس ۲۴ امین مانور زلزله و ایمنی با هدف دانش آموز محوری امروز دوشنبه ۸ آذر ماه برگزار گردید.
مومن زاده گفت:یکی از دستگاه های شرکت کننده در مانور هلال احمر بود که نقش بسزایی ایفا کرد، در حال حاظر کانون دانش آموزی هلال احمر و آموزش های دادرس به شکلی در حال اجراست که در هنگام حادثه تیم های دادرس به کمک دانش آموزان آیند.
مومن زاده گفت:این مانور طی سه مرحله پناهگیری ، خروج اضطراری و تخلیه ، اسکان اضطراری انجام شد و دانش آموزان در هر بخش با توجه به آموزش های فراگرفته شده اقدام به حمل مصدوم با برانکارد،حمل دو موچ و حمل عصایی کردند.
معاون امور جوانان استان خراسان رضوی گفت:لازم به ذکر است آموزش های امداد و کمک های اولیه و طرح دادرس در طول سال و در سطح مدارس با اجرای المپیاد های آموزشی در حال اجرا می باشد
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی