امروز: ۱۴۰۳/۴/۵تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن ساعت ۰:۵۸ کد مطلب: 71158
رهبر معظم انقلاب (ره)::
 جواتان ،پیشرانهای توسعه انقلاب اسلامی درگام دوم انقلاب

 

 

پرچمدار امروز انقلاب اسلامی ایران با همه فراز و نشیب هایش جوانانی هستند که رهبر معظم انقلاب آنها را افسران جنگ نرم و پیشرانهای توسعه انقلاب اسلامی درگام دوم انقلاب مینامند.

 

در این میان جوانان هلال احمری هم نقش مهمی در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی دارند. 

زهره دهقان قلعچه متولد سال 1368 یکی از این جوانان انقلابی است که امروز در لباس جوانان هلال احمر در مسیر تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی قدم بر می‌دارد.

 

او که در حال حاضر مربی کد 3 امداد و کمکهای اولیه می باشد بعنوان دبیرکانون جوانان خواهر و مربی امداد و کمکهای اولیه جمعیت هلال احمر درگز به تدریس آموزش های امدادی به داوطلبان جدید الورد می پردازد.

او در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه به پیشنهاد یکی از دوستانم با جمعیت هلال احمر آشنا شدم، افزود:

از مهمترین دلایلی که سبب شد فعالیت بنده در هلال احمر افزایش یابد، ارتباط گرم مسئول امور جوانان ( خانم کاظمی ) بود که سبب شد بیش از گذشته مجذوب جمعیت هلال احمر بشوم.

وی با بیان اینکه پس از ورود به جمعیت هلال احمر در حوزه های جوانان، امداد ، نجات و داوطلبان فعالیت خود را آغاز کرده ام، ادامه داد: یکی از مهمترین مولفه ها در زندگی بشر، اجتماعی بودن ،تعاون، همکاری ، فداکاری وتلاش است .جمعیت هلال احمر نیز به عنوان نهادی عام المنفعه دارای این مولفه ها در ارایه خدمات به هموطنان است.

دهقان قلعچه با اشاره به انتظارات جوانان عضو هلال احمر از مدیران جمعیت عنوان کرد: توجه به معیشت امدادگران، تقویت روحیه( تقدیر از اعضای فعال به طور مستمر در طول سال-برگزاری اردوهای تفریحی )، افزایش ارتباط با جوانان و تلاش در جهت جذب و سازماندهی جوان از جمله اقداماتی است که می تواند در افزایش جذب جوانان به جمعیت هلال احمر موثر باشد.

وی با اشاره به خاطره ای در دوران فعالیت در جمعیت هلال احمر عنوان کرد:

در اردیبشهت سال 1391 من مدرک ۳۵ ساعته امداد و کمکهای اولیه گرفتم وبعد از این تاریخ جهت شرکت در برنامه های اجرایی شعبه مشارکت می کردم و درشهریور همان سال بود که برادرم در خدمت سربازی فوت کردند و مسئول امور جوانان ( خانم کاظمی ) به همراه تعدادی از فراگیران در مراسم برادرم شرکت کردند و  من را از لحاظ روحی و روانی تسلی می داند و با تماسهای پی در پی جویای احوال من می شدند ومن که دوران سختی را سپری می کردم حضور گرم ایشان برایم قوت قلب بود و این خاطره برای من فراموش شدنی نیست و نخواهد بود که در بحرانی ترین دوران زندگیم چه افرادی همراه من بودند و از انجا به بعد ارتباط خود را با این مجموعه قطع نکردم.

این عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان درگز یک جوان هلال احمر درگز ادامه داد:

امروز هدف دشمن تبدیل کردن یک جوان مومن ایرانی به یک عنصر خنثی وچشم بسته بر حقایق است که تا به امروز به فضل الهی نتوانسته جوانان را مغلوب کند.

وی افزود: بنده معتقدم هر جا به جوانان میدان داده شود، رشد و بالندگی همراه داشته و از آنجایی که جوانان موتور محرک جامعه هستند تکیه بر جوانان مومن و انقلابی و اعتماد به توان آنان در پیش رو می تواند به مراتب ترقی کشور را سرعت بخشد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی