امروز: ۱۴۰۱/۷/۱۳پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۸ مرداد ساعت ۸:۴۹ کد مطلب: 70221
 فوت ده نفر از سرنشینان خودروی «ون» در مشهد

سیدرسول شخصی زارع سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از فوت 10 نفر از سرنشینان خودروی «ون» در مشهد ( 9 نفر تبعه عراق و  یک نفر راننده ایرانی) در جریان سیل های اخیر در مسیر میامی به روستای چنارک در اطراف مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، زارع تشریح کرد: در ساعت 15:00 روز شنبه 8 مردادماه طی گزارش اورژانس با ندای امداد 112 مبنی بر گرفتار شدن سرنشینان یک دستگاه خودروی «ون» در محور مشهد به سرخس (مسیر میامی به روستای چنارک)  ، بلافاصله هماهنگی های لازم توسط مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان EOC)) جهت اعزام 22 نفر در قالب 5  تیم سیلاب و یک تیم جاده و یک تیم آنست با یک قلاده سگ جستجو  با 7 دستگاه خودروی به محل حادثه صورت پذیرفت.


وی افزود : سرنشینان خودروی ون ۱۳ نفر بودند که یک نفر ایرانی (راننده) و بقیه تبعه عراقی بوده اند که برای زیارت به سمت میامی بارگاه امام‌زاده یحیی در حال حرکت بودند که  خودروی ون در مسیر میامی به روستای چنارک در اطراف مشهد بر اثر شدت بارشها و سیل واژگون می شود و با کمال تاسف جسد 7 نفر از سرنشینان فوت شدند   ،  3 نفر مفقود و 3 نفر دیگر جهت درمان به مرکز درمانی اانتقال یافتند . جستجو جهت یافتن سه نفر مفقودی تا پاسی از شب ادامه یافت  که بعلت تاریکی ادامه جستجو به روز بعد موکول شد . با روشنایی هوا   جستجو جهت یافتن مفقودی ها آغاز که سرانجام  اجساد سه نفر خانم مفقودی تا عصر 9 مردادماه 1401 پیدا گردیدند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی