امروز: ۱۴۰۰/۱۱/۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۹ آذر ساعت ۹:۲۷ کد مطلب: 67605
 مانور زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور در شهرستان خوشاب برگزار شد

همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی مدارس در محل دبیرستان شبانه روزی امام حسن مجتبی شهرستان خوشاب با مشارکت دادن دانش آموزان در جهت بالا بردن سطح آمادگی آنها برای حفاظت از خود در برابر زمین لرزه با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، رییس جمعیت هلال احمر ، نیروهای نظامی و انتظامی،رئیس شورای شهر، آتش نشانی، گروه های امدادی و برخی از مدیران ادارات شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوشاب، امان الله خدمتگزار، فرماندار این شهرستان در این مراسم اظهار داشت: آموزش و آمادگی در برابر حوادث طبیعی باید به صورت مستمر وجود داشته باشد تا افراد در هنگام بروز حادثه ابتکار عمل را در دست داشته باشند.

وی ادامه داد: مانور زلزله باعث کاهش تلفات در هنگام وقوع زلزله می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: آموزش می تواند آسیب های ناشی از این حوادث را کم کند.

رئیس جمعیت هلال احمر خوشاب نیز در حاشیه این مراسم خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مانور ارتقای آمادگی در مقابله با حوادث است.

فاطمه محسنی پور با تاکید بر اینکه مدارس باید به محل امنی برای تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایا تبدیل شود، گفت:‌ یکی از چشم اندازها و اهداف ما این است که از مدارس به عنوان محلی امن برای اسکان حادثه‌دیدگان و دستگاه‌های امدادی در هنگام بحران‌ها و حوادث استفاده کنیم و به همین دلیل لازم است که مقاومت سازه‌ای مدارس بالا و برابر استانداردهای روز باشد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر دانش‌آموزان نیز باید مانند سفیران ایمنی عمل کرده و آموزش‌هایی که در مدرسه برای مقابله با حوادث و بلایا فراگرفته‌اند را به اعضای خانواده و جامعه انتقال دهند.

گفتنی است در این مانور تعداد ٣ تیم امداد و نجات برادران و خواهران و دو خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر در کنار سایر نهادهای امدادی مشارکت داشتند.

 

 

 

 

 

 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی