امروز: ۱۴۰۲/۳/۱۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
نظرسنجی

تاريخ: ۱۳۹۳ جمعه ۲۴ بهمن ساعت ۱۸:۳ کد مطلب: 2275
 کاردرمانی
استفاده هدفمند از فعالیت‌های درمانی، به منظور ایجاد حداکثر استقلال فردی، اجتماعی، حرفه‌ای، تحصیلی و… در افرادی که به دلیل بیماری و یا آسیب‌های فیزیکی دچار اختلالات جسمانی و حرکتی شده‌اند.
در واقع کاردرمانی آخرین پروسه توانبخشی بیماران مذکور قبل از ورود آنها به جامعه می‌باشد. آموزش راه رفتن و تعادل، فعالیتهای روزمره زندگی و الگوی رشدی کودکان از جمله حیطه های فعالیتهای کاردرمانی میباشد.
دستگاههای مجهز مورد استفاده در این بخش از قبیل:
دوچرخه های اسپاسم شکن، تخت ایستا برقی، انواع Gait trainer های مدرن از قبیل بانجی واکر و پاراپودیوم، دوچرخه های خوابیده از قبیل Geiger md، C.P.M انگشتان (Continuous Passive Motion)، لوکواستیشن، تجهیزات ADL، Neurocom، Huber و تجهیزات کاردرمانی اطفال و. .. می‌باشد.
كلينيك كاردرماني همه روزه بجز ايام تعطيل از ساعت 8 الي 13:30 پاسخگوي مراجعين مي باشد
 

آشنایی با کاردرمانی

 

کاردرمانی یکی از گرایشهای علوم توانبخشی است که با نگرشی کل نگر تمامی ابعاد روحی،روانی و جسمی یک عارضه یا بیماری و تاثیرات مختلفی را که بر عملکرد فردی و اجتماعی بیمار میگذارد را مورد توجه قرار میدهد.

تکنیکهای درمانی و فعالیتهای هدفمند در کاردرمانی به منظورتوانمند سازی مبتلایان، کم کردن وابستگی آنان و کسب استقلال برای انجام امور روزمره ایشان مورد استفاده قرار میگیرد.پاره ای از این اقدامات بدون استفاده از تجهیزات و به صورت دستی انجام میگیرد و برخی نیز با استفاده از تجهیزات ،دستگاهها و ابزار تخصصی، که در هردو صورت همکاری و مشارکت فعالانه فرد مبتلا ضروری است.

خدمات کاردرمانی طیف وسیعی از اختلالات نورولوژی(مغز و اعصاب)،ارتوپدی،روانپزشکی،ذهنی،سالمندی و... راتحت پوشش قرارداده و محدودیت سنی ندارد. از ناهنجاریهای مادرزادی و مشکلات نوزادان زودرس تا بیماریها و حوادث منجر به ضایعه در بزرگسالان و حتی مسائل ناشی از سالمندی،هرکدام به نوعی میتوانند ازخدمات کاردرمانی منتفع شوند.

شایان توجه اینکه برای کسب بهتر نتایج درمانی،مشارکت اعضای خانواده فرد مبتلا ضروری میباشد.همچنین در برخی اوقات توانبخشی تیمی ضرورت دارد.به عنوان نمونه میتوان به مبتلایان به سکته های مغزی یا فلج مغزی اشاره کرد که غالبا باید به طور همزمان از کاردرمانی،فیزیوتراپی و حتی گفتاردرمانی بهره ببرند.

کلینیک کاردرمانی این معاونت دربهمن ماه سال1380 افتتاح  شده و با حضور دانش آموختگان دانشکده های توانبخشی سراسر کشور در قالب نیروهای رسمی و قراردادی، و با بهره گیری از تجهیزات و امکانات لازم ،مطابق با قوانین و مصوبات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشور و تعرفه های ابلاغی آن وزارتخانه مشغول ارائه خدمت به مراجعین در حوزه اختلالات جسمی-حرکتی میباشد.

.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی