امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۹ ارديبهشت ساعت ۹:۳۹ کد مطلب: 3593
 شبکه های اجتماعی وکلاهبرداری
شبکه های اجتماعی وکلاهبرداری
پنج روش کلاهبرداری در شبكه‌های اجتماعی
امروزه فیس‌بوک با داشتن 900 میلیون کاربر جزو تجربیات تکرار نشدنی زندگی آنلاین به شمار می‌رود اما متاسفانه همین کشور بزرگ می‌تواند منبعی خطرناک برای اطلاعات کاربران آن نیز باشد.
1. هر سرویسی که بزرگ می‌شود، به همان اندازه برای کلاهبرداران و هکرها هم ارزشمند می‌شود و لقمه‌ای چرب برای کسب درآمد به حساب می‌آید. فیس‌بوک نیز از این قاعده مستثنا نیست.
جرایم سایبری همیشه در جریان هستند اما در مورد شبکه‌های اجتماعی باید گفت این جرایم را بسیار آسان تر می توان مرتکب شد مثلا در شبکه‌های اجتماعی کاربران بدون اینکه یکدیگر را به خوبی بشناسند با یکدیگر دوست می‌شوند و اطلاعات خود را در اختیار هم قرار می‌دهند.
هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی موجود به اندازه فیس‌بوک پتانسیل اجرای جرایم سایبری را ندارند به خصوص اینکه فیس‌بوک بیش از صدها میلیون کاربر دارد و امکان اجرای هر سواستفاده‌ای از آن بسیار ساده تر است برای آشنایی با جرایمی که از طریق فیس‌بوک انجام می‌شوند .
چند نمونه از رایج ترین آنها را برایتان انتخاب کرده‌ایم:
هک کردن حساب‌های کاربری: این ابزارها اصولا گرد رمزهای عبور رایج می‌گردند و برخلاف ایمیل‌ها، معمولا از نام ها و تاریخ‌ها استفاده می‌کنند. به محض هک کردن یک اکانت، هکر می‌تواند از آن به عنوان یک وسیله مطمئن برای ارسال اسپم استفاده کند یا اطلاعات آن حساب کاربری را بفروشد. فروختن اطلاعات در مقابل دریافت پول رایج ترین روش کلاهبرداران و هکرهای اینترنتی است. در دنیای مجازی، اطلاعات کاربران ارزش و بهای بسیاری دارند.
2- استفاده از حساب‌های کاربری: یکی از روش‌های مستقیم دزدی هویت، زمانی است که هکر با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور دزدیده شده وارد اکانت کاربر می‌شود. به محض اینکه هکرها آنلاین می‌شوند، تمام فهرست دوستان کاربر و اطلاعات آنها را در اختیار دارند. در این‌گونه مواقع کلاهبردار می‌تواند با استفاده از هویت فرد قربانی، طرح‌های فریب کارانه خود را اجرا کند.
3- شبیه سازی پروفایل: شبیه سازی پروفایل صفحات اجتماعی روشی است که در آن با استفاده از اطلاعات و عکس‌های محافظت نشده فرد، می‌توان اکانتی جدید با نام و مشخصاتی بسیار شبیه به کاربر ساخت. یعنی کپی پروفایل موجود، یک پروفایل جعلی درست کرد. کلاه‌بردارها با این روش و استفاده از پروفایل جعلی برای همه قربانیان خود درخواست دوستی ارسال می‌کنند کاربر قربانی به خیال اینکه که فرستنده تقاضای دوستی را می‌شناسد، درخواستش را قبول می‌کند غافل از اینکه این پروفایل جعلی دامی برای سو استفاده از اطلاعات او خواهد بود.
4- استخراج اطلاعات محافظت نشده: برخی از وب‌سایت‌ها، در مقایسه با صفحات اجتماعی منابع بسیار آسان تری برای ربودن اطلاعات شخصی هستند. با همه اینها، با اینکه در آنها می‌توان از اطلاعات شخصی خود محافظت کرد، اما بسیاری از کاربران اطلاعاتی همچون ایمیل، شماره تلفن، نشانی، تاریخ تولد و بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در معرض دید همگان قرار می دهند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی