امروز: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين ساعت ۱۲:۰ کد مطلب: 33366
امدادرسانی معنوی:
 هم اندیشی مبلغان اعزامی به مناطق زلزله زده هلال احمر استان خراسان رضوی
در پی وقوع زلزله 16 فروردین ماه از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعی از روحانیون ومبلغان بمنظور تامین نیازهای روحی و فکری آسیب دیدگان به مناطق زلزله زده اعزام شدند که در ادامه آن بمنظور هم اندیشی وساماندهی بهتر مبلغان در انجام امداد معنوی جلسه ای در مرکز کنترل وهماهنگی هلال احمر مشهد مقدس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ، حجت الاسلام والمسلمین اسدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به بی خانمان شدن مردم وخسارت مالی که به ساکنین مناطق زلزله زده وارد شده گفت:امدادرسانی معنوی وتسکین آلام و فشارهای روحی امری ضروری است وقطعا حضور روحانیون در منطقه اثر روانی بالایی دارد.
وی با تاکید بر حضور سریع تر وگسترده تر روحانیون درمیان مردم زلزله زده گفت:تشکیل کارگروه دائمی به منظور آموزش وحضور در مناطق آسیب دیده وتقویت کانون طلاب می تواند گامی موثر در رسیدن به این هدف باشد.
همچنین آیت الله رجائی خراسانی ضمن تقدیر وتشکر از امدادگران هلال احمر گفت:باید روحانیون با حضور در مناطق زلزله زده از بروز شایعات ومشکلات روحی روانی جلوگیری ومردم را به بازسازی وبرگشت به زندگی عادی تشویق وترغیب کنند.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین لطفیان مدیرکل اداره کل تبلیغات اسلامی ضمن تاکید بر حضور خواهران طلبه در مناطق آسیب دیده ولزوم امداد رسانی روحی روانی ومعنوی به زنان وکودکان اسیب دیده گفت:این آمادگی را داریم تا بتوانیم در زمان بحران ارائه خدمات داشته باشیم.
وی با اشاره به تشکیل یک گروه یکهزار نفری از طلاب که درحال حاضر در روستاها ومناطق محروم نیز فعالیت می کنند گفت :می توان با ارائه آموزش های امدادی به این طلاب از این ظرفیت استفاده کرد تا در مواقع لزوم بتوان با سرعت وبه به طور سازماندهی شده در مناطق آسیب دیده حضور پیدا کرد.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر فردوسی پور معاون تبلیغ حوزه علمیه استان ضمن تاکید بر تشکیل هرچه سریعتر کانون های طلاب در حوزه علمیه وبهره مندی از آن در زمان بحران گفت:باید تمهیداتی اندیشده شود که طلاب در همه مناطق حضور داشته باشند .
وی افزود:ائمه جمعه در زمان بحران می توانند یکی از تاثیر گزارترین افراد در ایجاد آرامش وتلطیف فضا باشند .
معاون حوزه علمیه خراسان رضوی تصریح کرد:ایجاد شبکه ارتباطی در مدارس حوزه علمیه ومشارکت در محتوا سازی به همراه اطلاع رسانی شفاف وایجاد آرامش معنوی می تواند در زمان بحران بسیار موثر باشد.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی مشیری دبیر اتاق فکر تبلیغ استان با تاکید بر حضور سریع تر روحانیون وعلما در مناطق زلزله زده گفت:باید گروهی متشکل ازطلاب نخبه برای فراگیری مدیریت بحران تشکیل شود وآموزشهای امدادی در مساجد توسط روحانیون به مردم ارائه شود .
همچنین محسن نجات قائم مقام مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی در ابتدای جلسه بمنظور عرض خیر مقدم وارائه گزارش گفت: حضور روحانیون و علما در مناطق آسیب دیده باعث ایجاد انرژی در مردم زلزله زده شد.
وی افزود: حضور روحانیون در امداد رسانی معنوی به مردم در مناطق زلزله زده با چنین اثر روانی و بدون هیچ چشم داشتی قابل افتخار وارزشمند است.
حجت الاسلام والمسلمین اسدی در پایان جلسه گفت:در این جلسه جمعی از روحانیون ومدیران دستگاههای تبلیغی از قبیل :اداره کل تبلیغات اسلامی ،حوزه علمیه خراسان ،مرکز رسیدگی به امور مساجد ،دبیر اتاق تبلیغ خراسان ،اداره کل اوقاف وامور خیریه ،مرکز خدمات حوزه علمیه شرکت داشتندو مقرر شد کارگروه ویژه ای جهت سازماندهی طلاب تبلیغی وامدادی تشکیل گردد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی