امروز: ۱۳۹۸/۳/۲۷
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر ساعت ۸:۱۵ کد مطلب: 44249
 چهارمین جلسه از چهارمین دوره مجمع عمومی هلال احمر برگزار شد
رئیس جمعیت هلال احمر در چهارمین جلسه چهارمین دوره مجمع عمومی جمعیت با تاکید بر اینکه امروز مشکلات متنوع ملی و بین المللی ریشه در ضعف پایبندی به ارزشهای اخلاقی و انسانی دارد، تاکید کرد: ترویج اصول و ارزشها و تعالیم حیات بخش هلال احمر، می تواند راهگشای رفع مشکلات متنوع داخلی و خارجی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی در این جلسه با ابراز امیدواری از اینکه این نشست، فرصتی در راستای اهداف و ماموریتهای جمعیت باشد، به مرور عملکرد هلال احمر در 6 ماهه گذشته پرداخت.
وی با تقدیر از سرمایه انسانی ارزنده جمعیت هلال احمر، کارکنان، داوطلبان، منتخبان هیاتهای مدیره و مدیران اجرایی و ستادی در سراسر کشور که علیرغم شرایط غیرمنتظره اقتصادی و چالشها و کمبودهای دیرین، تلاش فراوانی برای تداوم ارائه خدمات به هم میهنان و انجام شایسته ماموریتها داشتند، شاخص ترین خدمات هلال احمر را طی 6 ماه گذشته عملیات امداد و نجات نوروزی و تابستانی، برگزاری هفته هلال (با تمرکز و جلب مشارکت بیشتر استانها)، عملیات امدادرسانی به هم میهنان آسیب دیده در خشکسالی سیستان و بلوچستان و عملیات خدمات سلامت به زائران در موسم حج و تدارک ارائه خدمات مطلوب در اربعین عنوان کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر، برگزاری اردوهای ویژه جوانان توام با ارتقای کیفی و کمی، توسعه فعالیتهای رسانه ای و اطلاع رسانی جمعیت، بسترسازی برای ارتقای کیفی و کمی فعالیتهای آموزش همگانی از جمله تفاهم نامه با ستاد کل نیروهای مسلح آموزش همگانی سربازان وظیفه، تفاهم با صداوسیما برای پوشش آموزشهای همگانی و نیز تولیدات دیداری و شنیداری در این حوزه را از دیگر فعالیت های شاخص و کلان جمعیت در حوزه های مختلف برشمرد و افزود: در بسیاری از حوزه ها هم مطالعات و زمینه سازی برای اقدامات مختلف متناسب با برنامه 5 ساله در جریان است که نتایج این مطالعات را در ماه های آینده شاهد خواهیم بود.
دکتر پیوندی با تاکید براینکه در این مدت تاکید ویژه ای بر توجه و اجرای برنامه 5 ساله و سایر اسناد بالادستی هلال احمر وجود داشته، افزود: در همین راستا کمیته تطبیق برنامه 5 ساله به طور جدی فعال شده و مشکلاتی که از زمان تصویب، در روند اجرا و پایش اجرای برنامه وجود داشته مورد مطالعه قرار گرفته است.
رئیس جمعیت هلال احمر، مجمع عمومی را مهمترین رکن جمعیت هلال احمر معرفی کرد و افزود: جا دارد در مجمع عمومی که بالاترین رکن جمعیت است، مسایل راهبردی و کلان به طور جدی مطرح شده و مورد بررسی قرار گیرد؛ اینکه پس از تجربه حدود یک قرن فعالیت، آیا جمعیت به سمت اصول و اهداف و وضعیت مطلوب حرکت می کند؟ آیا شناخت صحیح و جامعی در میان مردم و حاکمیت (دولت) از اهداف و ماموریتها و وظایف و ظرفیت های جمعیت ایجاد شده است؟ چه میزان در تامین منابع به دولت اتکا داریم؟ چه میزان در جهت تسکین الام بشری و ترویج کرامت انسانی و ارتقای صلح و دوستی اثرگذار هستیم؟ و ....
دکتر پیوندی با تاکید بر اینکه امروز مشکلات متنوع ملی و بین المللی ریشه در ضعف پایبندی به ارزشهای اخلاقی و انسانی دارد، تاکید کرد: ترویج اصول و ارزشها و تعالیم حیات بخش هلال احمر، میتواند راهگشای رفع مشکلات متنوع داخلی و خارجی باشد. بنابراین باید ظرفیتها و ماموریتهای جمعیت را برای خودمان، مردم و حاکمیت بازشناسی کنیم. با چنین نگاهی، نقش و کارکرد مجمع عمومی به عنوان مهمترین رکن، و به عنوان تعیین کننده سیاستهای کلان جمعیت، یک نقش تاریخی خواهد بود و مجمع با تمرکز بر این نگاه می تواند نقش آفرینی فعال و پویا داشته باشد.
وی با پیشنهاد اینکه لازم است فعالیت و هویت مجمع را فراتر از یک یا دو جلسه در سال تعریف کنیم، بیان کرد: متناسب با همین انتظارات باید از فعالیتهای هیات رئیسه و اعضای مجمع در فاصله میان جلسات پشتیبانی علمی و عملی داشته باشیم و آیین نامه داخلی و سازوکار فعالیت مجمع نیز مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر همچنین پیشنهاد کرد دبیرخانه مستقلی برای فعالیت مداوم هیات رئیسه و بازرسان و کمیسیونهای تخصصی مشورتی مجمع ایجاد شود و از ظرفیت فن آوری اطلاعات و ارتباطات هم به صورت شایسته برای ارتباط مداوم اعضای مجمع با یکدیگر و با دیگر ارکان جمعیت استفاده شود.
گفتنی است در این جلسه مجمع عمومی، صورت های مالی و ترازنامه سال ۹۶ که پیش از این در شورای عالی و کمیسیون بودجه مجمع تصویب شده بود، طرح و مورد بررسی قرار گرفت. مقرر شد اعضا نظرات تکمیلی را به کمیسیون بودجه مجمع منعکس کرده تا پس از رفع اشکالات در جلسه پایان سال بررسی و مورد تصویب قرار گیرد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی