امروز: ۱۴۰۱/۵/۲۶
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ بهمن ساعت ۹:۲ کد مطلب: 45631
 معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی تبصره (۲) الحاقی ماده (۲۲) قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد
هیئت وزیران در جلسه ۲۵/۴/۱۳۹۶ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و به استناد تبصره (۲) الحاقی ماده (۲۲) قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۹۴- آیین¬نامه اجرایی تبصره یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:
آیین نامه اجرایی تبصره (۲) الحاقی ماده (۲۲) قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
ماده ۱ - در این آیین¬نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می¬روند:
الف - جمعیت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.
ب – دستگاه¬های اجرایی : دستگاه¬های موضوع (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری.
پ- کارکنان امدادگر و داوطلب: کلیه کارکنان دستگاه¬های اجرایی شامل کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و عناوین مشابه و کارگر مشمول قانون کار متقاضی شرکت در عملیات امدادی وشر دوستانه که مطابق این آیین¬نامه امدادگر و داوطلب شناخته می¬شوند.
ت- داوطلب: شخصی که با پذیرش اساسنامه جمعیت و به طور داوطلبانه توانمندی و خدمات هدایتی، حمایتی، مشارکتی و مهارتی خود را به صورت مستمر و غیرمستمردر جهت اهداف جمعیت به کار گیرد.
ث- داوطلب فعال: داوطلبی که با تقاضای شخصی خود برای ارایه خدمت به هم نوع و بشریت بدون هیچ عوض و دستمزدی اعلام آمادگی می کند و با حضور مستمر خود در سازمان¬ها و معاونت¬های جمعیت به ارایه خدمات داوطلبانه امداد و نجات می¬پردازد.
ج - امدادگر: داوطلبی که دوره¬های امداد و نجات را به تایید مراجع مربوط در جمعیت گذرانده و به ارایه خدمات امداد و نجات می¬پردازد.
چ- حوادث ملی،منطقه ای و استانی: حوادثی که بر اساس آیین¬نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور موضوع تصویب¬نامه شماره ۱۸۵۶۴۵/ت ۴۰۷۹۲ ک مورخ ۲۱/۹/۱۳۸۸ تعیین می¬شود.
ماده ۲- در صورت نیاز به حضور داوطلبان و امدادگران شاغل در دستگاه¬های اجرایی به شرکت در برنامه¬ها و عملیات امدادی و بشر دوستانه، کارکنان امدادگر و داوطلب موظفند پس از اعلام فراخوان جمعیت، ضمن اخذ موافقت دستگاه مربوط نسبت به معرفی خود به جمعیت اقدام نمایند. دستگاه اجرایی مربوط مکلف است در صورت موافقت، حداکثر ظرف (۸) ساعت نسبت به صدور حکم مأموریت برای فرد مذکور اقدام و به جمعیت اعلام نماید. این مأموریت بدون پرداخت حق مأموریت است.
تبصره ۱- فراخوان جمعیت از میان نیروهای آموزش دیده، سازماندهی شده یا دارای تخصص و مهارت موردنیاز صورت می¬پذیرد.
تبصره ۲- داوطلبانی که تمایل به مشارکت در انجام عملیات امدادی دارند باید با صدور حکم مأموریت جمعیت به عملیات اعزام شوند.
ماده ۳- جمعیت می¬تواند کمک هزینه ایاب و ذهاب، لباس و تجهیزات امدادگری و هزینه خوراک به کارکنان امدادگر و داوطلب را برابر ضوابط جمعیت تأمین و پرداخت نماید.
ماده ۴- مدت ماموریت کارکنان امدادگر و داوطلب جهت امدادرسانی در حوادث ملی و منطقه¬ای، حداکثر دو هفته و حوادث استانی حداکثر یک هفته است. در صورت نیاز به تداوم مأموریت، جمعیت مکلف است مجدداً موافقت دستگاه اجرایی مربوط را اخذ نماید.
تبصره – جمعیت موظف است پس از پایان مأموریت، آن را به دستگاه اعزام¬کننده ابلاغ نماید.
ماده ۵- در صورت وقوع هر گونه حادثه اعم از آسیب ¬دیدگی، نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت برای افراد مشمول این آیین¬نامه، وضعیت آنان تابع قوانین و مقررات مربوط دستگاهمتبوع می¬باشد.
ماده ۶- خدمت در جمعیت افتخاری است و کلیه امدادگران و داوطلبانی که تمایل به انجام خدمات افتخاری و داوطلبانه دارند، باید برگه (فرم) عضویت و انجام خدمات داوطلبانه را تکمیل و امضا نمایند. برگه¬های (فرم¬های) مزبور توسط جمعیت تهیه و در اختیار داوطلبان و امدادگران قرار می¬گیرد.
ماده ۷- پرداخت هرگونه وجهی از قبیل کمک هزینه ایاب و ذهاب، پاداش، لباس و تجهیزات امدادگری و هزینه خوراک که حسب مورد جهت جلوگیری از تحمیل هزینه¬های اضافی به داوطلبان و امدادگران صورت می¬گیرد و یا در سنوات قبل از تصویب قانون الحاق یک تبصره به ماده (۲۲)قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۹۴- تحت عناوین فوق پرداخت شده، مشمول تبصره مذکور است و به منزله رابطه کارگری و کارفرمایی یا هرگونه رابطه استخدامی دیگر تلقی نمی¬گردد.
تبصره – جمعیت موظف است داوطلبان غیر شاغل موضوع این آیین نامه را بیمه فوت و حوادث نماید تا در صورتی که افراد یادشده در حین انجام وظیفه دچار آسیب دیدگی، نقص عضو یا فوت شوند مطابق ضوابط بیمه¬ای مربوط خسارات وارده جبران شود.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی