امروز: ۱۳۹۹/۷/۴
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۸:۱۹ کد مطلب: 58332
 ویروس کرونا در تمام ارگان‌های فرد مبتلا وجود دارد؛ حتی در رگ‌ها/ تازه‌هایWHO در رابطه با کرونا
 
با وجود ادامه تحقیقات در زمینه‌ی کنترل کرونا ویروس و داروهایی برای مقابله با آن، سازمان جهانی بهداشت همچنان بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، تازه‌های سازمان بهداشت جهانی در رابطه با کرونا به شرح زیر است:

سیگاری‌ها هم بیماری کرونا را بیشتر می‌گیرند هم بیشتر می‌میرند؛ چرا که سیگار و کرونا هر دو دستگاه تنفسی را درگیر می‌کنند.

محدودیتها باید به صورت مرحله ای و دقیق با رعایت مواردی همچون سیستم انجام  تست، پیدا کردن بیماران، تحت نظر گرفتن افراد در تماس با فرد کرونا مثبت و نیز قرنظینه کردن برداشته شود. در غیر اینصورت بازگشت صعودی بیماری را خواهیم داشت

ویروس کرونا در همه ارگان های بدن فرد مبتلا وجود دارد؛ حتی در رگ‌ها.

علت شیوع بالای کرونا در بعضی از کشورها تازه آغاز شدن اپیدمی در آنها و انجام تست بیشتر است.

تاثیر داروهای موثر برکرونا مانند کلروکلین و رمیدیسیویر نتایج قطعی تحقیقات تا چند ماه دیگر مشخص می‌شود.

کاهش فاصله‌های اجتماعی و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در بعضی از کشورها به تدریج آغاز خواهد شد. ولی تجمعاتی مانند سالن های ورزشی و ورزشگاهها همچنان محدود و بسته خواهند ماند.

در مورد بیماری کرونا ریسک به صفر نمی رسد، اما باید به حداقل ریسک رسید تا فاصله های اجتماعی برداشته شود.

درجه حرارت بدن هیچ تاثیری بر فعالیت ویروس کرونا ندارد.

در رابطه با عدم تاثیر گرمی هوا، نتایج تحقیقات به قطعیت نرسیده اند.

دلیل تفاوت اپیدمی در کشورهای مختلف یا حتی تفاوت در مناطق مختلف در یک کشور، به دلیل تجمعات بیشتر و کمتر رعایت کردن بهداشت است که به شیوع و گسترش بیشتر بیماری کمک می کند.

تعداد افراد حاضر در یک خانواده روی شیوع بیماری تاثیر می گذارد. همچنین درصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی و تحرکات  جمعیتی بر گسترش اپیدمی موثر است.

همچنان بر رعایت اقدامات بهداشتی و فاصله گذاری به منظور کنترل بیماری تاکید می‌شود.

 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی