امروز: ۱۴۰۰/۱۱/۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۹ دي ساعت ۱۲:۳۹ کد مطلب: 67889
دکتر کولیوند در نشست تدوین طرح جامع امدادونجات::
 داوطلبان هلال‌احمر باید شناسنامه دار شوند/توسعه و تقویت ملزومات طرح امدادونجات در دستور کار هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست تخصصی با مسئولان کشوری و متخصصان حوزه بحران بر توسعه و تقویت همه‌جانبه‌ی ملزومات اجرایی شدن طرح امدادونجات با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر پیرحسین کولیوند روز پنج‌شنبه نهم دی ۱۴۰۰ در نشست تخصصی تدوین طرح جامع امدادونجات با حضور مسئولان کشوری و داخلی هلال‌احمر گفت: یکی از مهم ترین محورهای برنامه‌ی من در جمعیت هلال‌احمر تغییر و بازنگری ساختار امدادونجات و مقابله با سوانح اقلیمی است که باید برای پاسخ به آنها آماده باشیم و در کنار آن توانایی‌هایمان را توسعه داده و تقویت کنیم.
دکتر کولیوند با بیان اینکه طی سال های گذشته درخصوص مباحث امدادونجات و اقلیمی زحمات بسیاری کشیده شده که قابل تقدیر است، اظهار کرد:  من گلایه و انتقاد از گذشته ندارم بلکه قدردان زحمات و تلاش‌های دست اندرکاران این حوزه هستم اما اعتقاد دارم می شود برای تحقق فرایندهای مدیریت بحران بهتر کار کرد که زحمت توسعه و بهتر کار کردن با اندیشمندان و متخصصان این حوزه همچون عزیزان حاضر در این جلسه است.
 
او اولین هدف رسیدن به آمادگی مطلوب جمعیت هلال احمر در پاسخ اضطراری به حوادث و بلایا را نوشتن یک نقشه جامع و کامل برای امدادونجات دانست و گفت: تدوین نقشه جامع و کامل برای تحول در ساختار امدادونجات ضروری و مهم است اما قطعا بدون نقص نخواهد بود و به تناسب شرایط می‌تواند با کمک خرد جمعی ویرایش شده و تغییر پیدا کند.
 
دکتر کولیوند با اشاره به هدف تشکیل این نشست برای بررسی نقاط ضعف و قوت ساختار امدادونجات هلال‌احمر به همراه رسم نقشه راه تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت ما هنوز سنتی است که نیازمند نظرات متخصصان هستیم تا از این حالت خارج شده و به وضعیت مطلوب برسیم، بنابراین باید از تکنولوژی روز دنیا بهره ببریم و قدم به قدم پیش برویم.
 
او با اشاره به نقش داوطلبان در این طرح گفت: از نظر منابع انسانی نیازمند تحول هستیم، روحیه امدادگران باید تغییر کند و روحیه شادابی را میان داوطلبان باید ایجاد کنیم. گلایه امدادگران برای تامین تجهیزات، رفاهی و سایر موضوعات مربوط به منابع انسانی انصافا به حق است و باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
 
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه همه داوطلبان باید شناسنامه دار بشوند گفت: درگاه ورودی داوطلبان، نجاتگران و جوانان باید به گونه ای باشد تا افراد با انگیزه وارد جمعیت بشوند،
یعنی اگر حادثه ای باشد بدانیم کجا چه کسی داوطلب ما در چه نقطه‌ای است؛ اگر این لشکر داوطلب را شناسنامه دار کنیم می توانیم به داوطلبان همچون معتمدین هلال احمر تکیه کنیم.
 
دکتر کولیوند‌ با اشاره به جزییات تدوین طرح امدادونجات بیان کرد: طرح جامع امدادونجات از همه لحاظ همچون تشکیلات، ساختارها، دستورالعمل ها، لجستیک، تجهیزات و سایر موارد باید مورد بررسی قرار بگیرد، وضعیت انبارها باید مورد بازبینی قرار بگیرد که فرآیند کاری اش اصلاح شود. از همه مهم تر بحث ایجاد هماهنگی ها است؛ باید از تمامی ظرفیت ها استفاده شده و امکانات و منابع همه دستگاه‌ها به اشتراک گذاشته شود.
 
او همچنین افزود: من انتظار دارم کمیته های تخصصی تشکیل بشوند، کارها تقسیم شده و مطالب به اشتراک گذاشته شود. در واقع جلسات این چنینی باید موجب تصمیم گیری علمی و عملیاتی شده و نتیجه جلسات هم برای امدادگران در عملیات و حوادث کاربردی و نتیجه بخش باشد.
 
به گفته دکتر کولیوند، جمعیت هلال احمر جایی است که همه علاقه‌مند هستند از اعضای آن باشند چون ماهیت آن ایثارگری و خدمت است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی