امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۱ شنبه ۱۲ آذر ساعت ۱۳:۵۳ کد مطلب: 70765
 استاندار خراسان رضوی: سرمایه‌های بدون استفاده در هلال احمر به کار گرفته شود/هلال احمر رتبه پنجم را در بین هلال احمرهای کشورهای عضو صلیب سرخ دارد


 

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط کشور مولد سازی(استفاده از املاک و سرمایه های بدون استفاده دستگاهها) از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که به همه دستگاه‌ها تاکید شده است و هلال احمر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، یعقوبعلی نظری امروز شنبه ضمن بازدید از پایگاه عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در جمع اعضای هیات مدیره شورای معاونان، مدیران و امدادگران این جمعیت افزود: املاک و سرمایه‌های در اختیار دستگاه ها که گاهی بیش از سالها بدون استفاده است باید مورد استفاده قرار گیرد و نباید تعصبات تشکیلاتی در این خصوص وجود داشته باشد.

 

وی ادامه داد:این راهکار موجب می‌شود تا املاک و تجهیزاتی که گاهی بیش از ۲۰ سال مورد استفاده دستگاه ها قرار نگرفته است در روند مولد سازی مورد استفاده بهینه قرار گیرد تا در نهایت بتواند بودجه مناسبی برای انجام سایر نیازهای دستگاهها فراهم کند.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که هم اکنون در آغاز زمستان و شکل گیری حوادث جاده ای و سیل هستیم و لازم است آمادگی لازم برای مواجهه لازم با شرایط فصلی وجود داشته باشد گفت: هر چه قدر امکانات فراهم شود باز هم در زمان حوادث جوابگو نخواهد بود و سازمان هلال احمر باید قدرت جذب، شناسایی و به کار گیری امکانات مردمی و سازمان‌های دولتی در بحران ها را داشته باشد.

 

 

نظری افزود: این شیوه برای دستگاه های خدمات رسان و هلال احمر با کمترین هزینه مقرون به صرفه خواهد بود زیرا در اختیار داشتن تجهیزات موجب افزایش هزینه نگهداری و استهلاک می شود اما هلال‌احمر می تواند با قدرت بسیج کنندگی از امکانات استفاده کند.

 

وی ادامه داد: گاهی امکانات و تجهیزات وجود دارد ولی در زمان بحران به خوبی از آن استفاده نمی شود، از سوی دیگر حفظ امکانات موجود نیز باید به گونه ای باشد که در زمان خدمت رسانی بتوان از توان آن استفاده کرد و این در حالی است که مداومت در آموزش از نکات مهمی است که منجر به ایجاد توان در داوطلبان هلال احمر می‌شود.

 

استاندار خراسان رضوی: استفاده از سرمایه های بدون استفاده در هلال احمر باید پیگیری شود

 

همچنین استاندار خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی داوطلب و روز جهانی معلولان در آیین رونمایی از ۲۰۰ دستگاه‌ ویلچر بانک امانات پزشکی و اقلام اهدایی نذر آب پنج حضور یافت و گفت: بانک امانات پزشکی چند سالی است که راه افتاده و تجهیزات پزشکی در این بانک، نگهداری می‌شود و در اختیار افرادی که امکان خرید ندارند به صورت امانت قرار می‌گیرد.

 

نظری افزود: مناسبت ها، تلنگری برای خدمات رسانی بیشتر و بهتر به جامعه معلولان است که با این فرصت، وظایف مرور شود و آنچه لازم است بار دیگر به روز رسانی شود.

 

در این بازدید دکتر محسن ذاکریان، مدیر عامل جمعیت سازمان هلال احمر استان خراسان رضوی گزارشی میدانی در خصوص امکانات و توانمندی های پایگاه عملیات امداد و نجات امداد جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی ارائه کرد.

وی ادامه داد : ما در استان خراسان رضوی 28 پایگاه امداد جاده ای داریم و هنوز 22 پایگاه دیگر مورد نیاز است 

 

 عضو هیات مدیره هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به جایگاه هلال احمر گفت : جمعیت هلال احمر بین هلال احمرهای کشورهای عضو صلیب سرخ رتبه پنجم را دارد

وی در این جلسه بر ساخت مرکز بحران در شهرستانها و نیز ایجاد سایت اسکان اضطراری تاکید کرد و گفت : ایجاد سایت اسکان اضطراری برای مواقع بحران در شهرستانها یک ضرورت است

 

 

 

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی