امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۶ دي ساعت ۱۲:۱۲ کد مطلب: 70994
 آماده باش کامل جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان برای مقابله با بحران ها
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان از آمادگی کامل پرسنل و نیروهای امدادی ، همچنین تجهیز انبارهای امدادی هلال احمر قوچان برای خدمت رسانی در مواقع بحرانی خبر داد
.
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادی و بشردوستانه همیشه آماده خدمات‌رسانی به افراد آسیب دیده و نیاز مند است و با توجه به این امر در مواقع بحرانی مانند این روز ها که شاهد بارش برف و برودت شدید هوا هستیم با تمام توان عملیاتی و نیروی انسانی آماده خدمت رسانی به آحاد جامعه هستیم.
 
رضایی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر قوچان دارای ۲ پایگاه امداد و نجات بین شهری است ادامه داد: یک پایگاه در کیلومتر ۱۲ محور قوچان به فاروج به نام شهید بابا محمد رستمی نامگذاری که در این پایگاه روزانه یک دستگاه خودرو آمبولانس به همراه یک تیم عملیاتی امداد و نجات حضور دارند و پایگاه دیگر در کیلومتر ۲۵ محور قوچان به چناران به نام شهید یوسف کلاهدوز نامگذاری شده است که در این پایگاه روزانه یک دستگاه خودرو آمبولانس و یک دستگاه خودرو ست نجات به همراه دو تیم عملیاتی حضور دارند و آماده امداد رسانی در تمامی حوادث هستند. رئیس جمعیت هلال احمر قوچان ادامه داد : در مرکز اداری یک دستگاه خودرو پیکاپ و یک دستگاه خودرو یونی ماگ نیز وجود دارد که در مواقع حوادث از آنها استفاده می‌شود.
 
رضایی امدادرسانی به موقع،  سریع و موثر را مهم ترین سرحوله عوامل هلال احمر دانست و گفت: کلیه پرسنل و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر قوچان که در تیم های مختلف امداد و نجات تیم بندی شده اند در تمام ایام سال آماده خدمت رسانی به آحاد جامعه هستند ولی در مواقع بحرانی مانند این روز به صورت آماده باش در می آیند تا در سریع ترین زمان ممکن در محل جمعیت هلال احمر حضور پیدا کنند و خدمت لازم را به موقع و سریع انجام دهند
.
وی با اشاره به اینکه که داشتن تجهیزات امداد و نجات یکی از عوامل موثر در بحث امداد رسانی به موقع ، سریع و موثر است گفت،  کلیه لوازم امدادی جمعیت هلال احمر در سطح شعبه به صورت روزانه،  ماهانه ، فصلی و سالانه سرشماری،  بازدید و سرویس می شوند و در صورت کم بودن جایگزین،  در صورت نیاز تعمیر و سرویس می‌شوند به ویژه تجهیزات که در مواقع بحرانی مانند تجهیزات سیلاب و  تجهیزات زمستانی قبل از آغاز فصول سرما و بارندگی توسط پرسنل و امدادگران و نجاتگران حرف ای بازدید و آماده کار می شوند تا در زمان حوادث و بحران ها بهتر عملکرد را جهت امداد رسانی داشته باشند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در خصوص میزان آمادگی هلال احمر قوچان برای امداد رسانی در این روزهای بحرانی که با برودت سرمای شدید همراه شده است گفت به غیر از عوامل پایگاه ها؛ روزانه ۳۰ نفر از پرسنل و امداد گران و نجاتگران که از اعضای اصلی و پرتوان تیم های امداد و نجات  شعبه  هستند به صورت آنکال در حالت آمادباش هستند تا در زمان حوادث به موقع در بحث امدادرسانی حاضر شوند.
 
رضایی گفت : لوازم و تجهیزات اسکان اضطراری ما شامل چادر های امدادی،  پتو و وسایل گرمایشی و جیره های غذایی۲۴ ساعته و ۷۲ ساعته و ... در محل انبار های امدادی شعبه و پایگاه های امداد و نجات بین شهری تجهیز تا مورد استفاده مسافران و افراد اسکان داده شده قرار گیرد. رئیس جمعیت هلال احمرقوچان در پایان از مردم شریف و عزیز قوچان خواست : به کلیه پیام های که از سوی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان صادر می شود توجه لازم و کافی داشته باشند،  از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و اگر مجبور به سفر هستند لوازم گرمایشی و تجهیزات خودرو خود را از جمله: زنجیر چرخ و درست بودن بخاری اطمینان حاصل نمایید. همچنین استفاده از وسايل گرمایشی در منزل، دودکش بخاری ها مورد بررسی قرار دهند تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی