امروز: ۱۴۰۳/۴/۵
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت ۱۱:۴۵ کد مطلب: 71584
دبیرکل جمعیت هلال احمر::
 امدادگران چراغ امید را در دل حادثه دیدگان روشن می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ؛ یعقوب سلیمانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس گفت: خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که در هفته هلال احمر در کنار مضجع نورانی امام رئوف و مهربانی به نمایندگی از خانواده بزرگ هلال احمر در جمع شما نمازگزاران و زائرین آقا امام رضا(ع) حضور پیدا کنیم و تقدیر و تشکر داشته باشیم از تلاش های زحمات عزیزانمان که در راستای بشردوستی و تسکین آلام بشردستی با نگاه بی طرفی و بی غرضی انجام میدهند.

وی افزود: شعار هفته هلال احمر در یکصد و یکمین سال تاسیس صلیب سرخ جهانی ، شعار نشان امید است که هلال احمر با خدماتش امید را در دل حادثه دیدگان و محرومان بدون مرزهای جغرافیایی و نژادی و قومی و ... روشن میکند.

سلیمانی ادامه داد: عملکرد سال گذشته جمعیت هلال احمر از حادثه قطار در طبس تا سیل در ۲۹ استان کشور و زلزله خوی و تداوم آن زلزله ترکیه و زلزله سوریه مبین این است که جمعیت هلال احمر در اولویت خودخدمات به مردم با انگیزه فداکاری مبتنی بر اصول و اهداف خود حضور پیدا میکند.

وی افزود: کسب نشان‌هانری داوینسون از بین ۱۸۰ کشور دنیا از نتایج خدمت رسانی خوب هلال احمر به مردم است. به فرموده پیامبر اکرم "دوستی و مهر ورزی با مردم نصف دین است" و مولای متقیان حضرت علی (ع) به مستضعفان کمک میکردند و سبد معیشتی بین محرومان توزیع میکردند که همان مصداق کمک است که هلال احمر فرهنگ‌سازی این کمک را در راستای آموزه‌های اسلامی انجام میدهد. یقینا هلال احمری‌ها عاشق مهربانی ، خدمت ، دوست داشتن ، همدلی و مهربانی با مردم سراسر عالم و بخصوص مردم عزیز و دوست داشتی مردم ایران اسلامی است و نماد این مهربانی را در سال گذشته در حضور بی منت جوانان و داوطلبان و امدادگران هلال احمر در امدادرسانی به حوادثی که اتفاق افتاد مشاهده کردیم.

سلیمانی تصریح کرد: شعار هلال نشاط و امید است که در هر حادثه ملی و بین المللی امدادگران هلال احمر چراغ امید را در دل حادثه دیدگان روشن میکنند و پیام آور آرامش و خدمت هستند. اعضای هلال احمر با گسترش خدمات مهربانی در مناطق محروم مانند نذر آب و تهیه هزینه درمان بیماران صعب العلاج امید را در دل محرومان زنده نگه می دارند.

وی افزود: جوانان با اجرای برنامه‌ها مختلف به عنوان نسل تمدن ساز انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امید را در دل همنوعان  اجرا میکنند. خدمت رسانی جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر در دهه آخر ماه صفر  به زائرین آقا علی بن موسی الرضا (ع) از نمونه‌های خدمات هلال احمر می‌باشند. مربیان هلال احمر در همه جای کشور در تلاشند امید و آگاهی را در ارتباط بی واسطه با مردم با حضور در ۶۷۰۰ خانه هلال در سرایر کشور افزایش دهند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: از سیاست های سال ۱۴۰۲ گسترش خانه‌های هلال است که در حادثه قطار طبس اولین افراد امدادرسان که کمک و اطلاع رسانی کردند ، اعضای خانه‌های هلال بودند.

مجموعه‌های توانبخشی هلال احمر امید را در دل معلولان و جانبازان روشن میکنن و از برنامه‌های امسال حمایت از  شرکت های دانش بنیان و جوانان متخصص که برای تولیدات سلامت محور نیاز به کمک و حمایت دارند است.

 

وی افزود: در اربعین سالار و سرور شهیدان امدادگران و کادر درمانی هلال احمر در خدمت رسانی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت رسانی کردند.

جمعیت هلال احمر دومین دستگاه کشور است که دارای بیشترین موقوفه در کشور است و سال هاست افراد خیر کمک میکنند تا با تاسیس مراکز سلامت و ... خدمت رسانی هلال احمر به مردم صورت پذیرد.

جمعیت هلال احمر از مردم است و برای مردم و از اولین لحظات بعد حادثه تا پایان در کنار مردم است.

سلیمانی ادامه داد:‌ هلال احمر سازمانی است که مبتنی بر آموزه‌های ائمه اطهار و رسول اکرم (ص) است که با دوستی و فداکاری و عشق به مردم خدمت می‌کند. طبق فرموده مقام معظم رهبری حالت تحرک و حضور دائم را باید در هلال احمر حفظ کنیم.

وی افزود: در راهبردهای سال ۱۴۰۲ به دنبال این هستیم که ناوگان زمینی و هوایی جمعیت هلال احمر در شان مردم باشد. هلال احمر متعلق به مردم است و در تلاشیم که در کشور در هرخانه یک امدادگر باشد چرا که کشور ما یک کشور حادثه خیر می‌باشد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی