امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۸
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۹ آذر ساعت ۲۱:۲۷ کد مطلب: 72351
 کمک و تلاش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای گرفتن آتش بس در جنگ غزه

پیرحسین کولیوند روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه دوره نقش بسیج جامعه پزشکی در جبهه مقاومت در مشهد افزود : این میزان کمک برای اولین بار و به شکل بی سابقه ای در کشور جمع آوری شد . وی با بیان اینکه خوشبختانه در مباحث غزه تجمعات فراوانی را داوطلبان و امدادگران هلال احمر در میادین اصلی کشور برگزار کردند، افزود: در حالی که جمعیت هلال احمر غزه مورد حمله قرار گرفت و بیمارستانها مورد حمله قرار گرفتند اما آنان تا پای جان کار کردند .

وی اظهار کرد : در تماس با یکی از معاونان جمعیت هلال احمر غزه به ما اعلام کرد که ما غذا و آب نمیخواهیم و مصدومانمان در دو نوبت در زمان مصدومیت و زمان جراحی درد میکشند چون داروی بی حسی و مسکن نداریم. وی افزود : رژیم صهیونسیتی با تمام ددمنشی تمام مسیرهای انتقال دارو به آنان بسته بود و مردم با آب باران رفع تشنگی می کردند اما نکته این جاست که اراده داشته اند و مقاومت کردند. وی ادامه داد : اما تمام مردم دنیا به کمک آنان شتافتند اما چه کسی باور میکرد که تجمعات در انگلیس و کشورهای دیگر به حمایت از مردم غزه برگزار شود و همه اینها توفیق الهی است .

وی حرکت وحشیانه رژیم صهیونسیتی را موجب معرفی هر چه بیشتر وجهه آنان رژیم دانست و ادامه داد : در تبادل اسرا دیده میشود مردم غزه با همه داغ دیدگی ورود عزیزان خود را جشن میگیرند . وی اظهار کرد : از روز اول وقوع جنگ در غزه شروع به ارتباط گیری با طرفهای همتای خود داشته ایم و نحوه ارسال کمک ها را چک کردیم .

وی ادامه داد: گرفتن بیانیه های مختلف از کمیته بین المللی صلیب سرخ و غیره از دیگر اقدامات و پیگیری‌های ما بود که پاسخ های خوبی هم گرفتیم .

وی ادامه داد : با رییس هلال احمر کشورهای مصر، اردن ، عراق و سوریه در منطقه نیزهر روز تماس و هماهنگی داشتیم و از طرف دیگر جمع آوری کمک های مردمی را آغاز کردیم .

وی گفت : کمک و تلاش برای برای گرفتن آتش بس از تلاشهای دیگر ما بود و ورود روزانه ۱۵ کامیون کمک به مردم غزه از دیگر تلاشها در زمان جنگ بود . وی گفت : در حال حاضر در شرایط آتش بس روزانه ۱۲۰ تا ۱۲۵ کامیون وارد غزه میشود در حالی که نیاز است ۲۰۰ کامیون باشد .

کولیوند گفت : مستند سازی تمام اقدامات ضد بشری و ثبت آنها اقدام موثری است که با کمک گرفتن از هلال احمر ۸۶ کشور در این راستا انجام شده و با توجه به اعلام واحد حقوقی صلیب سرخ مبنی وجود امکان اعلام جرم از سوی جمعیت های هلال احمر کشورها، اقدام در این رابطه آغاز شده است.

وی گفت : متن حقوقی در این رابطه آماده شده و ۸۶ کشور همراه هم هستیم و خوشخبانه انسجام خوبی علیه این رژیم غاصب انجام شده است .

کولیوند بیان کرد: همچنان آماده کمک به غزه هستیم و آماده این سه بیمارستان صحرایی و تجهیزات و نیروی انسانی همراه با آن آماده است تا به محض مجوز دادن به منطقه اعزام شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسیر بسیج دنبال کردن کار خیر و کمک است ، بیان کرد : در بحث دفاع از غزه بسیاری از بسیجیان ثبت نام کردند که اگر مسیر باز می شد با جان و دل می رفتند کما اینکه در تمام برهه ها بسیج جایگاه خود را نشان داده است .

کولیوند اظهار کرد: بسیجی همیشه دنبال آسایش و آرامش برای دیگران است و از خداوند طلب آمرزش الهی دارد. وی بسیجی را محبوب خداوند دانست که در مقابل کافر و مشرکان سر سخت است .

این مقام مسوول پیوند بسیج با ولایت را ناگسستنی خواند و ادامه داد : خلوص بسیجیان از سیمای آنان مشهود و امید و ایمان از شاخصه های بارز آنان است که توام با بصیرت و آگاهی است. وی گفت : بسیجیان یک روز برای دفاع از غزه و روزی برای دفاع از امنیت و حجاب کشور به عرصه وارد می شود . وی پاسخ به نیازهای اساسی نظام را از سوی بسیجیان در اولین زمان ممکن انجام میشود ، افزود : ایام کرونا و همت بسیجیان در کمک به مردم و رفع تهدید آن بسیار موثر بود .

وی ادامه داد : خوشبختانه این روحیه بسیجی و شهادت طلبی به بسیاری از کشورها انتقال یافته است . وی بسیاری از کارهای جمعیت هلال احمر را با حضور موثر بسیجیان دانست و افزود : خوشبختانه بسیجیان در تمامی میادین حاضر و موثر حضور دارند و نگاه داوطلبان ما همین دیدگاه است .

وی درخاتمه گفت:۴۹۰ شهید دفاع مقدس را از جمعیت هلال احمر داریم و همچنان این جمعیت در حال نقش آفرینی موثر است.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی