امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير ساعت ۷:۰ کد مطلب: 77216
 12 هزار نفر از خدمات جمعیت هلال احمر در زلزله کاشمر بهره مند شدند

دکتر سید علی منیری با بیان اینکه 361 بسته تغذیه اضطراری 72 ساعته بین یک هزار 805 نفر از آسیب دیدگان توزیع شد، تصریح کرد: در این حادثه در مجموع 245 هزار و 379 نفر شامل 54 هزار و 528 خانوار از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد:  در مجموع 748  دستگاه چادر اسکان اضطراری تیپ 2، 113 دستگاه چادر مسافرتی اردوگاه های پیش ببینی شده برپا شد و 950 تخته موکت  بین حادثه دیدگان توزیع شد

وی  با بیان اینکه در این حادثه 150 نفر از هم استانی های ما مجروح شدند، عنوان کرد: از این تعداد 116 نفر به صورت سرپایی و 34 نفر در بیمارستان های سطح شهرستان کاشمر بستری شدند.

وی گفت: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از همان ساعات ابتدایی حادثه با استعداد 43 تیم امداد و نجات در قالب 173 نفر  با استعداد وارد عمل شد و عملیات امدادی رسانی را به موقع و در سریعترین زمان ممکن آغاز کرد.

 

- استقرار تیم های سحر 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به  استقرار تبم های سحر جمعیت هلال احمر کاشمر در مناطق زلزله زده نیز افزود: در در مجموع 18 ایستگاه خدمات بشر دوستانه در قالب 7 تیم سحر به 3700 آسیب دیده خدمات روانشناختی و مشاوره روانشناسی ارائه کردند.  

 

-حضور 55 تیم عملیاتی در مناطق حادثه تا آخرین لحظه 

وی با اشاره به فعالیت 55 تیم عملیاتی شامل 292 امدادگر، نجاتگر داوطلب و  پرسنل جمعیت هلال احمر در این حادثه خاطرنشان کرد: این تیم ها از مرکز استان در قالب تیم واکنش سریع، امدادهوایی،  آنست، پیشتیان ارسال اقلام ،روابط عمومی، مستند ساز و از شهرستان های کاشمر، بردسکن، بجستان، سبزوار،  تربت حیدریه، نیشابور؛ مه ولات و رشتخوار به مناطق حادثه دیده اعزام شدند.

 

-استفاده ویژه از ظرفیت ناوگان عملیاتی جمعیت استان 

منیری با اشاره به توانایی ناوگان امدادی جمعیت  استان و  حضور به موقع  در مناطق آسیب دیده، افزود: در این عملیات یک فروند بالگرد امداد هوایی، 39 دستگاه خودروی عملیاتی شامل آمبولانس، خودروی کمک دار سبک و سنگین، خودروی نجات، حمل نیرو و موتولانس به کارگیری شدند

این مسئول با قدردانی از همراهی جمعیت های هلال احمر استان جنوبی و شمالی عنوان کرد: با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته تعداد یک هزار 540 بسته غذایی نیز از این استان ها جهت توزیع بین آسیب دیدگان پیش بینی و ارسال شد تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است، در ساعت 13و 24 دقیقه و 46 ثانیه روز سه شنبه مورخ 29 خرداد ماه سال جاری زمین لرزه ای  به وسعت 5 ریشتر و در عمق 6 کیلومتری در شهرستان کاشمر واقع در  جنوب‌غربی استان خراسان رضوی،زمین رخ داد.گفتنی است سه منطقه شامل شهرستان کاشمر و  خلیل آباد و بخش کوهسرخ حادثه زمین لرزه کاشمر درگیر بودند که به روستاهای محمدیه، کسرینه، زنده جان، سرحوضک مغان، رزق آباد، هفت خانه و حاجی آباد خساراتی وارد شد. همچنین تا این لحظه دو تیم ارزیاب با دو خودروی امدادی جهت ارزیابی روستاهای محمدیه و زنده جان عزیمت نموده و تعداد ۷ دستگاه چادر امدادی به ظرفیت اردوگاه محمدیه اضافه شده است.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی