امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۳ پنج شنبه ۱۴ تير ساعت ۲۱:۰ کد مطلب: 77257
 پانزدهمین گردهمایی علمی‌کاربردی ائمه جماعات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی پانزدهمین گردهمایی علمی‌کاربردی ائمه جماعات و دومین دومین گردهمایی کانون های طلاب و یک نشست جامع از تمامی فعالان حوزه نماز ،فرهنگ و طلاب می باشد که با عنوان (طلایه داران هدایت) در ۲ بخش برگزار شد .

 این گردهمایی روز پنجشنبه مورخ ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ درآستانه ماه محرم و  باحضور تعداد80نفر و تشریف فرمایی حجج اسلام حاج شیخ محمدشیخ الاسلامی معاون فرهنگی اموزشی و پژوهشی نماینده ولی فقیه،حاج شیخ حسین معزی مشاور امور روحانیون و طلاب ،حاج شیخ یونس بختی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان ،حجت‌الاسلام سبحانی نیا دبیر ستاد اقامه نماز ، حجت‌الاسلام نوربخش معاون سلامت و مسئول خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان، حجت الاسلام رضایی طلب رئیس اداره اجتماعی و نماینده مرکز مدیریت حوزه علمیه استان خرسان و آقای دکترسیدعلی منیری مدیرعامل استان به به میزبانی دفترنمایندگی ولی فقیه درسالن سردارصلح برگزارگردید.

 

محور جذب جوانان در هلال احمر کانون های طلاب هستند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: برای جذب جوانان بایستی هرکاری که میتوان کرد تا آنها را دریابیم و محوریت آن کانون طلاب است و اِن شاء الله بتوانیم کانون طلاب را به بهترین نحو فراهم نماییم.

در این همایش دکتر سید علی منیری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه نخستین کانون طلاب در سال ۱۳۸۶ در مدرسه آیت‌الله مجتهدی افتتاح گردید و شکل گرفت، تصریح کرد: برای جذب جوانان بایستی هرکاری که میتوان کرد تا آنها را دریابیم و محوریت آن کانون طلاب است و اِن شاء الله بتوانیم کانون طلاب را به بهترین نحو فراهم نماییم.

 

هلال احمر دارای اصالت فرهنگی است

حجت الاسلام والمسلمین معزی مشاور امور کانون های طلاب نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: نگاه هلال احمر به جامعه تبلیغ هلال احمر به جامعه شاید نگاه امدادی و پشتیبانی در مصیبت ها و گرفتاری ها بوده، ولی هلال احمر یک اصالت فرهنگی است زیرا مخاطبش مردم است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:وظیفه ما اشاره و دعوت به سوی خداست و از سوی کانون طلاب میتوانیم تبلیغ و پیام رسانی دین را انجام دهیم.

 

ضرورت تقویت روحیه همدلی و جهادی در طلاب

حجت الاسلام والمسلمین رضایی طلب رئیس اداره اجتماعی و نماینده حوزه علمیه خراسان گفت: هدف آماده ساختن و سازماندهی طلاب جهت خدمات امدادی و همچنین خدمات روحی و روانی در حوادث مانند بلایای طبیعی تقویت روحیه ایثار، همدلی و جهادی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی معاون فرهنگی آموزشی پژوهشی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور مقدمه آن اولویت دیگری است که آن خود طلاب است، بیان کرد: مخاطب اول کارهای فرهنگی کارمندان هلال احمر بعد جوانان بعد خانواده‌های کارمندان هستند.

 

رشد معنویت در جامعه وظیفه طلایه داران هدایت 

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر پیشرفت در خدمات عمومی باید نسبت به ارتفاء خدمات دینی و معنوی خود و جامعه مخاطب هم رشد داشته باشد لذا این جلسات با شعار [طلایه داران هدایت] جهت رسالت هدایتی کار طلاب برگزار میگردد.  

 

در ادامه ایشان فرمودند : این نشست در بخش اول (ازساعت ۹ صبح تا اذان ظهر) به ارائه گزارشها، اظهار نظرات حضار و سخنرانیهای علمی حجة الاسلام معزی مشاور نماینده ولی فقیه درامور روحانیون و طلاب وحجةالاسلام شیخ الاسلامی معاون فرهنگی ،آموزشی و پژوهشی نماینده ولی فقیه و در بخش دوم (پس ازاقامه نمازظهرین) درقالب دوکارگاه ویژه دبیران کانونها به مدیریت حجة الاسلام بختی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جوانان و بیان مهارت ارتباطی درتبلیغ با ارائه حجة الاسلام سبحانی نیا ،برگزارگردید.

 

در پایان گفتنی است، در این گردهمایی تعداد ۲۴ نفر از ائمه جماعات و ۲۴ دبیر حوزه علمیه برادران ، ۱۴ دبیر حوزه علمیه خواهران ،۵ امام جماعت سابق و تعداد ۱۰ میهمان ویژه همچنین تعدادی از طلاب امدادگر از شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی حضور داشتند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی