امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۹
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۳ دوشنبه ۱۸ تير ساعت ۲۳:۶ کد مطلب: 77267
 مشهد نهاد مرکزی آموزش های امداد و نجات در حوزه بین الملل است

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی دکتر سید علی منیری در دیدار با با آیت ا... حسینی خراسانی نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان اظهارداشت: امروز جمعیت هلال احمر در اوج بالندگی و پویایی است و حضور به موقع، موثر و مطلوب نیروهای ما در حوادث طبیعی و غیر طبیعی موئد این مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات ما در جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، خدمت به زائران بارگاه رضوی است، تصریح کرد: ما معتقدیم خدمت به زائران حضرت رضا(ع) خدمت به ائمه اطهار(س) است و چه خدمتی بالاتر و عظیم تر این می توان در کارنامه عمر و توشه آخرت به همراه داشت.

منیری با بیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم به واقع زائر و به واقع خادم باشیم گفت: در این ایام که مقارن با سوگوار سرور و سالار شهیدان است، هیات های علی اکبری(ع) جمعیت هلال احمر نیز در استان خراسان رضوی برپا خواهد بود. وی با اشاره به اینکه مسئولیت جمعیت هلال احمر در بحران ها ، حوادث و فعالیت های ما در بلایا خیلی خطیر و مهم است، افزود: در حادثه زمین لرزه اخیر در شهرستان کاشمر به خوبی حضور موثر نیروهای هلال احمر مشاهده شد و ما شاهد رضایتمندی مردم و مسئولان شهرستان از خدمات ارائه شده بودیم.

وی با اشاره به فعالیت درمانگاه این جمعیت در شهر مشهد خاطرنشان کرد: در حوزه درمان و توانبخشی در تلاش هستیم که به یاری خدا و همکارانمان یک درمانگاه مناسب در شان مردم عزیز استان داشته باشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به موضوع اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز و مهم اشاره کرد و یادآورشد: یکی از برنامه های ما برپایی کلاس ها و کارگاه های آموزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد است و ما امیدواریم بتوانیم با جذب جوانان و نوجوانان و آشنایی آنان با تبعات این بلای خانمان سوز گامی درجهت جلوگیری از این چالش مهم برداریم.

وی افزود: خوشبختانه حوزه نمایندگی محترم ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در زمینه های فرهنگی در کنار سایر حوزه ها فعال و پیشگام است.

وی با بیان اینکه داوطلبان ما در جمعیت هلال احمر همواره آماده هستند تا در راه رضای خدا قدم بردارند، گفت: ما در این حوزه توانایی ارائه خدمات در سطح استان های مجاور را نیز داریم.

 

جمعیت هلال احمر مساوی است با خدمت

آیت ا... حسینی خراسانی نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان نیز در این دیدار با بیان اینکه در حوادث و رخ داد ها سیل ها ، زلزله ها ، بروز بیماری ها مانند کرونا و حوادث جاده ای این جمعیت هلال احمر همواره خوش درخشیده است، گفت: خدمت در این نهاد مردمی و عام المنفعه که برای رضای خدا قدم برمیدارد امتیاز یزرگی است که رنگ و لعاب و سبقه ی خاصی برنمی دارد.

وی تصریح کرد: رنگ خدمت در جمعیت هلال احمر رنگ های دینی ، جغرافیایی ، ملی ، قومی و سرزمینی است و در حقیقت این نهاد در راه خدمت به بشریت قدم برمیدارد.

ایشان با اشاره به تقدیر رئیس جمهور ترکیه از خدمات جمعیت هلال احمر در زمین لرزه این کشور افزود: اینکه از بین آن همه جمعیت و نیروی امدادرسان از خدمات جمعیت هلال احمر ایران تقدیر می شود ارزشمند و مایه غرور ملی است.

وی با بیان اینکه غیورترین ، دلیرترین ، فداکارترین جوان ها با افتخار و بدون چشمداشت جذب این مجموعه می شوند و این موضوع حس جوانمردی را پرورش میدهد، یادآورشد: باید در حوزه خدمات داوطلبی و موضوع وقف توجه بیشتری شود تا با جهت دهی درست و مدیریت عالی این دو موضوع مهم بیش از گذشته محقق شود.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی