تاريخ: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۱:۵۰ کد مطلب: 3900
همزمان با هفته هلال احمر در خراسان رضوی:
 یاد و خاطره امدادگر شهید محمود سوزنچی گرامی داشته شد.

همزمان با هفته هلال احمر در خراسان رضوی

یاد و خاطره امدادگر شهید محمود سوزنچی گرامی داشته شد.

در پنجمین روز از گرامیداشت هفته هلال احمر،جمعی از مدیران و مسئولان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با حضور در منزل امدادگر شهید محمود سوزنچی، یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشتند. به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان،در دیداربا خانواده شهید سوزنچی که حجت الاسلام والمسلمین اسدی مسئوول دفتر نمایندگی ولی فقیه ،آقای نجات قائم مقام مدیرعامل آقای والهی خزانه داروعامل ذی حساب،آقای عطاری مسئوول ایثارگران و خانم استاجی رئس اموراداری هلال احمرخراسان رضوی حضور داشتند با اهدای لوح یادبود و هدایا از خانواده شهید تجلیل شد.

حجت السلام و المسلمین اسدی در این دیدارگفت:راه شهدا را باید ادامه دادو این عزیزان می توانند شفیع ما باشند ضمن اینکه همسران و شهدا نیز با صبر و بردباری خود کا بزرگی انجام دادند و این نظام و برکات نظام از آن شهداوخانواده آنهاست.

در این دیدار همسر شهید محمود سوزنچی گفت: شهید قبل از انقلاب سابقه مبارزه با رژیم طاغوت داشت وحتی در یکی از درگیری های خیابانی در شهر مشهد که ماشین او به طور کامل زیر چرخ های تانک عوامل رژیم رفته بود،حاضر به تسلیم نشد.در توزیع اعلامیه های حضرت امام خمینی(ره)فعالیت چشمگیری داشت و با پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد. او به عنوان امدادگر و راننده در جبهه ها خدمت می کرد و سرانجام در سال 1361 به فیض شهادت نائل آمد.

از این شهید 3 پسر و یک دختر به یادگار مانده است که هر یک دارای تحصیلات عالی و یکی از پسران شهید عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و یکی هم دکترای تاریخ است.

دختر شهید نیز گفت: هنگام شهادت پدرم 12 ساله بودم و هرگز مهربانی او را فراموش نمی کنم. پدرم در دوران انقلاب و کمبود شدید سوخت همواره به همسایه ها و فامیل کمک می کرد وحتی با ماشین خود آذوقه و انواع کمک ها را برای یکی از اقوام به شهروندان رساند.

آخرین دیدار با پدرم هنگام ظهر بود که سراسیمه وارد منزل شد و برای همه ما ناهار درست کرد و همگی با هم ناهار خوردیم و سپس برای همیشه از ما خداحافظی نمود، یادش گرامی باد.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی