امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۸تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ اسفند ساعت ۱۰:۴۳ کد مطلب: 46057
 جنگ اطلاعاتی امروز در عرصه فن‌آوری است
مشاور رئیس و مدیرکل حراست جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به یاد شهیدان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: جمله دشمنان مبنی بر اینکه انقلاب ایران چهلمین سالش را نمی‌بیند نه صرفا تهدید و شعار بلکه یک برنامه بود که خوشبختانه با حضور ارزشمند و هوشیاری مردم برملا و خنثی شد.
دکتر مهدی کرمی در سومین نشست منطقه‌ای جمعیت هلال احمر به میزبانی خراسان رضوی در مشهد افزود: جایگاه و موقعیت خوب حراست در استان‌های جمعیت هلال احمر می‌طلبد تا پایش مستمر ما در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد و استفاده از ابزار فنی در این راستا برای نیل به اهداف نظام اسلامی و ماموریت‌های انسانی هلال احمر ضروری است.
مشاور رئیس و مدیرکل حراست جمعیت هلال احمر، حفاظت فیزیکی و رصد فعالیت‌ها با بهرمندی از فن‌آوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در استان‌ها را حائز اهمیت خواند و تاکید کرد: امروزه صحنه نبرد نرم و جنگ فن‌آورانه در جهان جدی است و حراست‌ها باید در این راستا آمادگی و اهتمام داشته باشند.
وی افزود: رصد اقدامات پیشین حراست‌ها به منظور ارتقای اقدامات پیش‌رو مبتنی بر اهداف سازمانی ضروری است که لازم است پیگیری شود.

اعتماد مردم به هلال احمر نباید مخدوش شود
مدیر حراست کل استان خراسان رضوی با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) گفت: در همایش‌ها و جلساتی که در مشهد برگزار می‌شود بهره معنوی از حضرت رضا(ع) در اولویت است.
مهندس حسین عامری افزود: طبق روایت امام رضا(ع)، مومن سه خصلت رازپوشی، سازگاری با مردم و صبر در سختی‌ها را به عنوان سه سنت از خدا و پیامبر و امام خودش باید داشته باشد.
به گفته وی حضور در سختی و امداد و نجات در بحران‌ها منجر به صحنه‌ها و رویدادهایی خاص است که می‌طلبد رازدار باشیم و نیز مدارا و صبر و سازگاری نیروهای امدادی می‌بایست بیش از دیگران باشد.
مدیر حراست کل خراسان رضوی همه نیروهای هلال احمر را به سبب داشتن این رویکرد و روحیات، مومن دانست و تاکید کرد: عامل تقویت همواره انقلاب اسلامی همراهی آحاد مردم و نیز بهره‌بردن از بسیج عمومی و نیز حضور پرشور جوانان بوده که مخاطب رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی هم هستند.
وی یادآوری کرد: اعتماد مردم به هلال احمر نباید مخدوش شود که این عامل می‌تواند ما را در پیشبرد فعالیت‌ها و ماموریت‌های انسان‌دوستانه کمک کند.
عامری با اشاره به امنیت موجود در خراسان رضوی افزود: این استان با دو کشور ترکمنستان و افغانستان مرز مشترک داشته و در بعضی مقاطع مانند نوروز و تابستان نیز با حضور پرشمار حدود ۳۰ میلیون از زائران رضوی مواجه است.
تکنولوژی‌های نوین اطلاعاتی ابزار حراست از منافع نظام و مردم است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، تکنولوژی‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی را ابزار موثر حراست از منافع نظام اسلامی و مردم در همه نهادها و به‌خصوص جمعیت هلال احمر دانست و خواستار روزآمدی و تسلط بر این ابزارها و بهرمندی مفید از فن‌آوریها در این راستا شد.
دکتر سید مجتبی احمدی در سومین نشست منطقه‌ای حراست‌های جمعیت هلال احمر در مشهد ضمن خیرمقدم به حاضران اظهار کرد: اقدامات حراستی می‌بایست همواره پیشگیرانه و مشققانه باشد و رسیدن به این امر می‌طلبد تا پایش و رصد اقدامات و عواقب تصمیمات مدیران پیش از وقوع انحراف از اهداف و تخلف و جرم در سازمان صورت پذیرد.
وی افزود: اقدامات حفاظتی و امنیت در جمعیت هلال احمر می‌بایست در راستای اهداف نظام اسلامی و منطبق با اهداف و ماموریت‌های سازمانی جمعیت باشد.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی انجام وظیفه در هلال احمر را خطیرتر از سایر نهادها خواند و تشریح کرد: بروز حوادث و سوانح کار در سازمان بسیار سخت‌تر کرده و اقدام به‌هنگام در بحران‌ها مستلزم نگرش پیشگیرانه و حتی پیش‌بینی آینده و رو به جلو بودن است.
گفتنی است سومین نشست منطقه‌ای حراست از امروز چهارم تا ششم اسفند امسال به میزبانی خراسان رضوی و در مشهد دایر شد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی