امروز: ۱۴۰۰/۹/۱۰
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۴:۷ کد مطلب: 33998
 دستورالعمل برگزاری دوره های ضمن خدمت ادارات
  •  تعریف آموزش ضمن خدمت

پیشرفت و بالندگی هر کشور به انسان‌های آن کشور بستگی دارد و نیروی انسانی کارآمد و با دانش است که یک جامعه را بالنده و پیشرفته می‌گرداند.. فرایند آموزش و بهسازی از فعالیت‌های ضروری و پیگیر برای تطبیق نیروی انسانی با شرایط متغیر سازمان و محیط می‌باشد و آموزش، ابزاری است که به وسیله فنون و روش‌های مختلف، مدیران را در اداره سازمان‌ها یاری می‌رساند. ایجاد یک نظام اداری مطلوب و مناسب، تا اندازه زیادی به کمک آموزش و ارتقاء توانمندی‌های نیروی انسانی امکان‌پذیر است.

امروزه رشد نیروی انسانی از طریق آموزش و پرورش بیش از پیش مورد توجه و تأکید سازمان‌ها قرار گرفته است. تأکیدی که در کوشش‌های مدیریت نوین، تحولی چشمگیر به شمار می‌آید. به بیان دیگر اکنون آموزش و پرورش کارکنان در ردیف اساسی‌ترین وظایف هر مدیر قرار گرفته است. در این راستا مهمترین وظیفه مدیر آن است که با تدوین مستمر برنامه‌های آموزشی، راه دگرگون شدن و بهبود کار را هموار نماید. آموزش، کاراترین ابزار و قویترین فرآیند موجود برای انتقال دانش و مهارت به نیروی انسانی و آماده تقویت نمودن آنان برای انجام وظایف می باشد.

 

  • آموزش‌‌‌های ضمن خدمت در جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران

آموزش كاركنان همواره يكي از مهمترين دغدغه‌‌هاي مديران در سازمان‌‌هاي يادگيرنده است. از اين روي كه كاركنان برخوردار از آگاهي، دانش و نگرش علمي از سرمايه‌‌هاي اصلی سازمان بوده و نسبت به مأموريت و اهداف سازمان از هوشياري و كارآمدي بيشتري برخوردارند. آموزش صحیح نیروی انسانی، در سطح سازمان‌های دولتی سبب ارتقاء عملکرد کارکنان و سازمان می‌گردد و زمینه‌های برخورد مناسب‌تر کارکنان با مراجعان را نیز فراهم می‌نماید. در همین راستا آموزش ضمن‌خدمت كاركنان و مديران جمعیت هلال احمر به عنوان موثرترين راه به منظور ايجاد بستري مناسب جهت ارتقاء علمی و کاربردی در زمينه‌هاي مرتبط با اصول و اهداف جمعيت بوده است. بر همین اساس ایجاد یک نظام اداری مطلوب و مناسب، تا اندازه زیادی به کمک آموزش و ارتقاء توانمندی‌های نیروی انسانی امکان‌پذیر است. آموزش و  تربيت نيروي انساني ماهر كارآمد و آشنا به علوم و فنون روز، با ايجاد و تقويت آموزش‌هاي كاربردي و با توجه به اهمیت روزافزون آگاهي و تخصص در مشاغل و انتظارات بالاتر از نيروي كار، صورت مي‌پذيرد.

برنامه‌ها و فعاليت‌‌هاي آموزشي اين گروه كه در چارچوب نظام آموزش كاركنان در راستاي افزايش و بهبود سطح شايستگي و توانمندي كاركنان و مديران جمعيت و به منظور ارتقاء بهره‌وري و كارآمدي جمعيت در ميان ساير دستگاه‌‌هاي اجرايي طراحي و اجرا مي‌شود.

نظام آموزش كاركنان جمعيت، به مجموعه‌اي از ساختارها، اجزا و عناصر متعامل آموزشي است كه مستمراً درون‌داد‌‌هاي آموزشي (اهداف آموزشي، منابع انساني، مالي، مادي و ...) را از طريق فرآيند‌هاي آموزش (برنامه‌‌هاي آموزشي و درسي، رويكرد‌هاي مختلف آموزشي، فنآوري آموزشي و تكنيك‌‌هاي مختلف ارزشيابي) به برون‌داد‌ه‌هاي آموزشي (كاركنان برخوردار از دانش، مهارت شغلي، سازماني و نگرش مورد نياز‌) تبديل مي‌كند به گونه‌اي كه امكان بروز پیامد‌های آموزشی (بهبود عملكرد فردي و سازماني) را فراهم نموده و موجب ارتقاء كيفيت عملكرد منابع انساني جمعيت هلال احمر گردد.

آموزش كاركنان و مديران جمعيت هلال‌احمر با هدف ارتقاء سطح دانش، بینش و توان آنها بر اساس وظايف شغلي آنها انجام می‌شود. این آموزش‌ها در راستای اصول و اهداف جمعيت هلال‌احمر جهاني صورت گرفته و در نهایت منجر به  تربيت نيروي انساني ماهر و كارآمد و آشنا به علوم و فنون روز می شود و اين آموزش با رويكردي كاربردي به عنوان موثرترين راه تجديد بناي نيروي انساني جمعيت و ايجاد بستري مناسب جهت ارتقاء و انتقال دانش كار در زمينه‌هاي مرتبط با اصول و اهداف و مأموريت‌هاي جمعيت هلال احمر مي‌باشد.

برنامه‌ريزي دوره‌های آموزشی با در نظر گرفتن ارتباط بين دوره‌ها با مشاغل مورد تصدي و ارتباط شغلي كاركنان با فرآيند دوره‌هاي آموزشي و بهره‌وري مشاغل سازماني و در راستاي انجام وظايف حوزه‌هاي ماموريتي در جمعيت هلال احمر و تاييد نهايي كميته راهبري آموزش كاركنان صورت می‌پذیرد.

آموزش ضمن‌خدمت و كوتاه‌مدت جمعيت هلال احمر (که در ساختار جدید معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، کار گروه آموزش ضمن خدمت کارکنان نام گرفته است) با توجه به قوانين و مقررات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و نظام آموزش كاركنان دولت و با ويژگي ايجاد سازوكار انگيزشي براي ترغيب كاركنان به آموزش از سال 1374 تاكنون نسبت به طراحي و برنامه‌ريزي بيش از 180 عنوان دوره آموزش ضمن خدمت و كوتاه‌مدت اهتمام ورزيده است. اين مدیریت بر اساس نيازسنجي دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت مشاغل جمعيت هلال‌احمر دوره‌ها را در قالب تقويم آموزشي طراحي و برنامه‌ريزي نموده و به كليه واحدهاي جمعيت در سراسر كشور ارسال مي‌نمايد. انتخاب دوره‌هاي آموزشي با در نظرگرفتن ارتباط بين دوره‌ها با مشاغل مورد تصدي و ارتباط شغلي كاركنان با فرآيند دوره‌هاي آموزشي و بهره‌وري مشاغل سازماني و در راستاي انجام وظايف حوزه‌هاي ماموريتي در جمعيت هلال‌احمر و تأييد نهايي كميته راهبري آموزش كاركنان صورت پذيرفته است.

دوره‌های آموزشی ضمن خدمت شامل دوره‌های آموزشی شغلی، مدیریتی و عمومی به شكل حضوري، غيرحضوري و الکترونیکی می‌باشند.دوره‌های آموزشی ضمن خدمت در سه سطح استانی، منطقه‌ای و  بین‌المللی برگزار می‌گردد.

 

فعالیت‌‌های مرتبط با آموزش ضمن‌خدمت در سال‌‌های اخیر

  •     برنامه‌ريزي دوره‌هاي آموزشي در سطح كارشناسان، مديران و حوزه‌ی بين‌المللی
  •    برگزاري دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت
  •     اجرا و ارزشيابي دوره‌هاي آموزشي ضمن خدمت
  •     بررسي مدارك آموزشي كاركنان جمعيت
  •     بررسي و ارزيابي بسته آموزشي مرتبط با هر دوره و ارائه بازخورد از نتايج حاصل از اجراي دوره
  •    بررسي درخواست‌هاي موردي جهت برگزاري دوره‌هاي آموزشي
  •     برگزاري آزمون‌هاي كشوري، منطقه‌اي، استاني و در سطح حوزه‌هاي ستادي

دستورالعمل دوره های ضمن خدمت ادارات را به همراه سرفصل ها  را می توانید از این لینک دریافت نمایید .

 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی