امروز: ۱۳۹۹/۱/۱۳
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ آبان ساعت ۱۱:۱۰ کد مطلب: 51758
 برگزاری نشست علمی شناخت سرطان های رایج درزنان و راههای پیشگیری از آن

نشست علمی شناخت سرطان های رایج در زنان و راههای پیشگیری از آن امروز در سالن اجتماعات ساختمان صلح جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، این نشست ، به همت دفتر امور بانوان و معاونت آموزش و پژوهش، هلال احمر استان خراسان رضوی امروز 14 آبان ماه به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان برگزار شد.

بنابراین گزارش سرطان در ایران بعنوان سومین دلیل مرگ و میر زنان محسوب می شود.

مریم نافعی، کارشناس مامایی و مدرس این دوره با اشاره به مقاله های پژوهشی بسیار مبنی بر شناخت سرطان های رایج و راههای پیشگیری از آن به منظور افزایش آگاهی ،شناخت و راههای مواجه و پیشگیری با انواع سرطانهای رایج ،گفت : سرطان سینه در ایران شایع ترین سرطان زنان است که با آگاهی از عوامل خطر و انجام اقدامات پیشگیرانه قابل پیشگیری است.

وی عنوان کرد :  عوامل خطر سرطان پستان اولین زایمان بعد ازسی وپنج سالگی، نداشتن بچه، سابقۀ خانوادگی سرطان پستان در وابستگان درجۀ یک، قرار گرفتن در معرض پرتوزایی پیش از سی سالگی، تماس با آفتکشها، سیگارکشیدن، ورزش نکردن، زیادي استروژن و چاقی میباشند.

در این نشست علمی که بیش از سه ساعت بطول انجامید : بهترین راه مقابله با سرطان، برخورداری از یک زندگی سالم و بهداشتی مصرف مقادير كافي ميوه و سبزي در هر روز،كاهش مصرف چربي در رژيم غذايي،ورزش و فعاليت روزانه حداقل نيم ساعت ،داشتن وزن مناسب ،عدم مصرف سيگار و الكل ،آرامش ونداشتن استرس عنوان شد

 

 

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی