امروز: ۱۳۹۹/۸/۸
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر ساعت ۱۵:۱۸ کد مطلب: 59177
 قطار جنگ تحمیلی بر ریل امدادگران هلال احمر
 

اولین بانوی ایرانی است که به علت فداکار‌ی‌های بی دریغش مدال فلورانس نایتینگل را دریافت کرده است. امدادگران از او به عنوان «مادر» یاد میکنند. فریبا شاه محمدی سال 58 در دوران دبیرستان وارد جمعیت شد و در آغاز جنگ تحمیلی از طریق سازمان جوانان دورههای کمکهای اولیه را گذرانده و به صورت رسمی وارد بحث امدادگری
شده. وی به اهوازمیرود برای آموزش امدادگران دیگر که عملیات والفجر 8 شروع شده وانبوه مجروحین که به بیمارستان می آیند وایشان صبحها آموزش میدادندوعصرهادربیمارستان به پرستاری ازمجروحین
می پردازند.
فریبا شاه محمدی در گفت وگو با روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی گفت: در زمان جنگ تحمیلی میان ایران و عراق قطاری جهت اعزام مجروحین و آسیب دیدگان به بیمارستان وجود داشت که خدمات درمانی در آن قطار به مجروحین و آسیب دیدگان جنگ ارائه می شد.
وی بیان کرد: خلاهایی که در وضعیت کنونی کشور وجود دارد، در زمان جنگ تحمیلی اصلا وجود نداشت، چه بسا همدلی و اتحاد در میان مردم جهت کمک رسانی و ارائه خدمات به افراد حاضر در جبهه های جنگ‌ بیشتر بود.

محمدی با اشاره به یکی از خاطراتشان در جبهه های جنگ اظهار کرد:یادم هست در بیمارستان اهوازقسمت مجروحان ساعت دوشب دریکی ازاتاقها با نجوانحیف صدامیکرد کسی را ،من رفتم بالای سرش با لبان خشکیده از بی آبی گفت من دارم میرم واشهدش رامی گفت با صدائی بسیارآسمانی وآرام زمزمه می کرد به مادرم بگوئید دوستش دارم وباچهره ای آرام وسبک بال جان به جان آفرین تسلیم کردواین یک نعمت الهی بود برای من وتمام امدادگران که حال خوب اون شبهای مجروحین را با تمام وجود درک کردیم عروجهای عاشقانه که با هیچ چیزی در دنیا این حال خوب قابل قیاس نیست.

امدادگر هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: آموزش امدادی وکمک های اولیه در روز های جنگ برای افرادی که علاقه مند بودند،صورت می گرفت و افرادی که تمایل داشتند به عنوان امدادگر به جبهه های جنگ اعزام میشدند، به همین دلیل بحث آموزش در هلال احمر بسیار حائز اهمیت می باشد.
 مصاحبه : دفتر امور زنان 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی