تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ فروردين ساعت ۱۳:۴۲ کد مطلب: 39419
 فعالیت 33 امدادگرو عضو جوانان هلال احمر کلات در طرح نوروزی 97
رئیس جمعیت هلال احمر کلات گفت: در طرح نوروزی 97 کلات 3 پایگاه و پست ثابت و موقت جمعیت هلال احمر کلات شامل یک پایگاه ثابت امدادی و 2 پست موقت جوانانی به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی کردند.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، مهدی رفیعی در خصوص فعالیت‌های هجدهمین دوره طرح ملی هلال بهشت در کلات، اظهار کرد: در این ایام 3 پایگاه و پست کلات شامل یک پایگاه امداد و نجات و 2 پست جوانان فعال بوده و روزانه 11 نفر شامل 5 نفر در حوزه امداد و نجات و 6 نفر در حوزه جوانان و در مجموع 33 نفر شامل 15 نیروی امداد و نجات و 18 نیروی جوانان در طرح نوروزی 97 مه‌ولات همکاری دارند.
وی افزود: در ایام نوروز 97، حوادث بسیار کمی نسبت به مدت مشابه سال قبل در کلات داشتیم و برنامه شاخصمان قاب بهرفت بود که بیشترین مخاطب را داشت و خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر حوادث جاده‌ای در این نقطه از استان بودیم و در کل طرح 3 حادثه در کلات داشتیم
رئیس جمعیت هلال احمر کلات خطاب به مسافران نوروزی، بیان کرد: از کلیه مسافران نوروزی درخواست عدم رانندگی در هرشرایطی را داریم تا مابقی زمان باقی مانده ایام سفر هم به سلامت و بی‌ حادثه برایشان سپری شود.
امین وظیفه، مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر کلات، با اشاره به اینکه در طرح نوروزی امسال این شهرستان یک پایگاه امداد و نجات ثابت که در کیلومتر 5 محور کلات-مشهد واقع شده است فعال بود، خاطرنشان کرد: در این پایگاه امداد و نجات کلات روزانه 5 نیروی نجاتگر و امدادگر جمعیت هلال احمر این شهرستان و در مجموع 15 نفر به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی کردند.
وی افزود: از جمله تجهیزات امدادی حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر کلات می‌توان به یک دستگاه آمبولانس، یک ست نجات، یک خودروی کمک‌دار سبک اشاره کرد؛ همچنین نیروهای اورژانس 115 هم همکاری لازم را داشتند تا کمبودی به لحاظ تجهیزات امدادی نداشته باشیم.
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر کلات با اشاره به اینکه در این ایام کاهش بیش از 10 درصدی حوادث را به نسبت مدت مشابه سال قبل در این نقطه از استان شاهد بودیم، بیان کرد: بی‌شک توجه و عمل مردم به توصیه‌های هلال احمر مهمترین نقش را در کاهش حوادث جاده‌ای سطح استان و کشور داشته است و خوشبختانه کمترین میزان حوادث را در کلات شاهد بوده‌ایم.
وظیفه گفت: تنها اقدام شاخص این ایام مأموریت امدادرسانی به مصدومان حادثه ریزش کانال بود و امدادرسانی مهم دیگرمان هم به 2 موتورسوار حادثه دیده بوده است.
جواد عباسی، مسئول جوانان جمعیت هلال احمر کلات، گفت: در طرح نوروزی 97، 2 پست ایمنی و نجات جوانان کلات با حضور 6 نیروی روزانه و 18 نفر در مجموع فعال بود.
وی افزود: در این ایام و در این 2 پست فعال که در زاوین و کلات واقع شده است فضای دوست‌دار کودک، کمپین نه تصادفات جاده‌ای، کمپین نه به اعتیاد، خیمه نماز و ایستگاه سلامت را فعال کردیم و روزانه بیش از 100 مراجعه‌کننده داشتیم ک بیش از 50 درصد آنها به ایستگاه سلامت 50 درصد مراجعه کردند.
مسئول جوانان جمعیت هلال احمر کلات با بیان اینکه بیش از 500. کارت کودکان همیار هلال در این نقطه از استان صادر شده است، خاطرنشان کرد: کودکان با آموزش‌هایی که فراگرفتند توصیه و تذکر لازم را به والدین خود داشتند تا سفرهایی ایمن و بی‌حادثه رقم بخورد و بی‌شک کودکان همیار هلال در کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای نقشی ویژه و کلیدی داشتند.
اکرم بابایی، مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر کلات هم در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته توسط بخش داوطلبان جمعیت هلال احمر این شهرستان، گفت: در حوزه داوطلبان طرح‌های مروجان سلامت، برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس، طرح نیابت و طرح فرشتگان رحمت را در کلات داشتیم.
وی افزود: در طرح مروجان سلامت 500 دانش‌آموز 10 مدرسه از آموزش‌های لازم و به‌روز بهره‌مند شدند و در طرح نیابت نیز 100 سالمند و خانواده معزز شهید از خدمات رایگان حوزه سلامت برخوردار شدند، همچنین در طرح فرشتگان رحمت هم 100 بسته مواد غذایی شامل برنج، رب گوجه‌فرنگی، قند، شکر، چای، ماکارانی، تن ماهی و میوه، شیرینی، شکلات و آجیل شب عید به ارزش 30 میلیون ریال (هر بسته 30 هزار تومان) به 30 خانوار نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نبودند اعطا شد.
مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر کلات با بیان اینکه در طرح نوروزی 97 این شهرستان 45 نیروی داوطلب همکاری داشتند، خاطرنشان کرد: در این ایام روزانه یک پزشک و 4 پرستار در بخش امداد و نجات و در مجموع 15 نفر شامل 3 پزشک و 12 پرستار و همچنین 10 نفر در بخش جوانان و در مجموع 30 نفر همکاری داشتند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی