امروز: ۱۳۹۸/۷/۲۸
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين ساعت ۱۳:۲۷ کد مطلب: 46444
 ۱۴۸ حادثه‌دیده سیل روستاهای خراسان رضوی امدادرسانی شدند
سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در ۱۰ عملیات 4 ساعت اخیر به ۱۴۸ حادثه‌دیده روستایی امدادرسانی شد، گفت: این عملیات‌ها که همگی مربوط به حادثه سیلی صبح امروز بود، توسط 1۰۷ نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر انجام شد.
مجتبی محمودی از دور دوم عملیات‌های امدادرسانی به سیل‌زدگان خراسان رضوی خبر داد و گفت: از ساعت 20 روز گذشته تا 8 صبح امروز امدادرسانی به ۲۳ شهرستان و ۴۲ روستای استان انجام شد و از آن‌جایی که شرایط خاص را در این مناطق داشتیم، کلیه نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در مکان‌های معین‌شده همچنان مستقر هستند و تا اطلاع ثانوی در حالت آماده‌باش قرار دارند.
وی افزود: در 4 ساعت اخیر و از ساعت 8 الی 12 امروز، دور دوم عملیات‌های امدادی را در برخی از نقاط سیل‌زده استان همچون نیشابور، بردسکن و کاشمر داشتیم و در این عملیات‌ها امدادرسانی‎های لازم صورت پذیرفت.
سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در نیشابور 27 نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر به 10 خانوار و 20 حادثه‌دیده سیل روستای ابوسعدی امدادرسانی کردند، گفت: نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر عملیات تخلیه آب را از 2 باب منزل مسکونی صورت دادند؛ همچنین به‌دلیل وضعیت نامناسبی که در 6 واحد مسکونی دیگر مشاهده شد ساکنان این واحدها از منازل خارج شدند و در چادرهای هلال احمر مستقر شدند و این واحدها به‌کلی تخلیه شد تا آسیبی به مردم وارد نشود.
محمودی با بیان اینکه در روستای علی‌آباد نیشابور نیز 4 نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر مشکل آبگرفتگی این روستا را برطرف کردند و خوشبختانه آسیبی به ساکنان این روستا وارد نشد، تصریح کرد: در عملیات دیگر همین شهرستان نیز 30 نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر نیشابور مشکل به‌وجودآمده روستاهای گیلو و علی‌آباد را برطرف کردند و 6 واحد مسکونی پرخطر را تخلیه کردند تا آسیبی به‌40 ساکن آن وارد نشود و این افراد در چادرهای هلال احمر مستقر شدند، همچنین 2 واحد مسکونی نیز که دچار آبگرفتگی شده بود، تخلیه آبی شد.
وی اضافه کرد: عملیات دیگر نیشابور در روستای خرو این شهرستان بود که 10 واحد مسکونی در سیل این روستا تخریب شده بود و با اقدامات به‌موقع 53 سکنه این واحدها خارج شدند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه در روستای ابراهیم‌آباد بردسکن نیز تیم 5 نفره عملیاتی سیلاب به یک خانوار 4 نفره امدادرسانی کردند، افزود: با توجه به آبگرفتگی این منزل مسکونی عملیات تخلیه آب آن بلافاصله انجام شد و ساکنان آن در کانون فرهنگی و هنری این روستا اسکان داده شدند و خوشبختانه مشکلی برای این خانواده به‌وجود نیامد.
محمودی گفت: عملیات دیگری در روستاهای فروتقه،کوه‌سرخ، اسحاق‌آباد و ریوش شهرستان کاشمر انجام شد و در این عملیات‌ها ۴۱ نیروی امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر کاشمر به ۳۱ نفر از گرفتاران در سیلاب‌های این روستاها امدادرسانی کرده و راه‌های مسدودشده روستایی کاشمر را باز کردند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: که یکی از عملیات‌های کاشمر به‌علت مسدودبودن راه‌ها از طریق کوهستان انجام شد و ۴ فرد محاصره‌شده در سیل که شامل ۲ آقا و ۲ خانم بودند از محل خطر خارج شدند و به محل امن انتقال یافتند که خوشبختانه این ۴ نفر که در سلامت کامل هستند.
وی خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ها 21 خودروی امدادی سبک و سنگین و موتور پمپ لجن‌کش با تجهیزات کامل امدادی حاضر بودند و امدادرسانی‌ها توسط ۱۰۷ نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر به ۱۴۸ حادثه‌دیده این روستاها صورت پذیرفت.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی