امروز: ۱۴۰۱/۵/۲۶تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۴:۲۳ کد مطلب: 47300
 مراسم تکریم و معارفه رئیس جمعیت هلال احمر مشهد برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون مدیرعامل و رییس هلال احمر مشهد امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار مشهد و مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در پایتخت معنوی ایران اسلامی، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، حسن پرکار، معاون سابق مدیرعامل و رئیس پیشین جمعیت هلال احمر مشهد امروز و طی مراسمی تکریم و سیدجمال زرگر به عنوان معاون مدیرعامل و سرپرست جدید هلال احمر مشهد معرفی شد.
در این آیین تودیع و معارفه حیدر خوش نیت ، معاون استاندار و فرماندار مشهد از اینکه در جمع خانواده پرمهر هلال احمراست اظهار خرسندی کرد و گفت : کار هلال احمر امیدآفرین و انسانی‌ترین خدمتی است که انجام می شود.
وی افزود : راز بقا و محبوبیت هلال احمر هم به دلیل مردمی بودن این نهاد است و موفقیت هلال احمر هم در همین مردمی بودنش است .
خوش نیت ادامه داد : در اوج ناامیدی در حوادث یک نفر عین یک فرشته نجات پیدا می شود و آن یک نفر امید را به انسان بر می گرداند و چینی فرد امیدآفرینی فقط می تواند هلال احمری باشد.
وی افزود : تلاشهای شبانه روزی شما هلال احمری‌ها و به‌روز بودن و در صحنه بودن شما بر کسی پوشیده نیست و ما نیز از نزدیک شاهد این جان فشانی‌های شما بوده ایم.
خوش نیت با اشاره به قریب به 8  و نیم میلیون زائری که هرساله در نوروز وارد مشهد می شوند گفت : امید این زائران به شماست آنها می دانند که در این سیر و سفر کسانی هستند که برایشان برنامه ریزی کرده اند و در صورتی که خطر ی برایشان اتفاق بیفتد به نجات آنها خواهند شتافت.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود : چشم 3 و نیم میلیون نفر جمعیت مردم مشهد هم به شماست که در اوج آرامش به طبیعت و خارج از شهر رفته و چشم امید مردم در هنگامه حوادث طبیعی هستید که اگر به هر دلیلی با مشکلات مواجه شوند این افراد امدادگر آنها را نجات خواهند داد.
فرماندار مشهد گفت : قضاوت را به مردم بسپارید آنها فرق بین خادم و خائن را خوب می‌دانند آنها می دانند که چه کسی در اوج بی‌کسی و غربت، همه‌کس مردم است و مردم بهترین قاضیان و داوران هستند.
معاون استاندار خراسان رضوی یادآوری کرد: کار هلال احمر مردمی و انسان دوستانه است و قطعا مردم قدر زحمات شما را خواهند دانست
وی همچنین به زلزله بخش رضویه در سال گذشته اشاره کرد و گفت : مردم شاهد بودند که در آن زلزله تمامی امکانات به سمت رضویه و فریمان گسیل شد و چه خدمات خوبی داشتید.  
وی گفت: آن زلزله زده ها هیچ گاه شما را با لباس مقدس هلال احمر فراموش نخواهند کرد.
وی در این مراسم ، به تلاشهای مدیر دلسوز سابق جمعیت ، آقای حسن پرکار اشاره کرد و وی را مدیری مردمی و از جنس هلال احمر خواند.
دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل هلال احمر خراسان رصوی نیز در این آیین معارفه گفت : من معتقدم هر مدیر در هر قسمتی چه دهیار یک روستا و چه بالاترین مقام کشوری باید یک ذهن سیستماتیک و یک ذهن همه جانبه داشته باشد بخصوص در هلال احمر که کاری بسیار گسترده و با حوزه های مختلف است.
وی ادامه داد : جمعیت هلال احمر یک نهاد خیریه ، غیر انتفایی و غیر دولتی است و متکی بر بدنه مردمی خودش است و این موضوع به ما کمک می کند که خدمات را از جنس مردم و برای مردم ارائه دهیم.
وی به مصاحبه نماینده دولت که در حین توزیع بسته های یک ماهه در جریان زلزله رضویه و فریمان بود اشاره کرد و گفت؛
این نماینده دولت که شاهد توزیع بسته های یک ماهه بود گفت : هلال احمر خراسان رضوی یک رکورد و یک شاهکاری را در ارائه خدمات ثبت کرده است که این نشان از فعالیتهای شبانه روزی جمعیت هلال احمر در زمان بحران دارد.
در قسمتی از این جلسه نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز به ایراد سخن پرداخت و جمعی از مدیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر مشهد با اعطای هدایایی از حسن پرکار تقدیر و تشکر نمودند.
شایان ذکر است حکم مشاور توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی نیز به حسن پرکار که از جایگاه قبلی خود استعفا نموده بود اعطا شد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی