امروز: ۱۴۰۱/۵/۲۶تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۲:۵۱ کد مطلب: 47270
 امدادرسانی به 125 نفر در اثر آبگرفتگی ناشی از سیل فریمان ، درگز و تربت جام

125 نفر به‌دلیل بارش‌های سیل آسای شهرستان‌های  فریمان تربت‌جام و درگز امدادرسانی شدند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت : از بامداد دیروز تا صبح امروز به 125 نفر از مردم روستاهای شهرهای فریمان، درگز و تربت‌جام امدادرسانی شد.

مجتبی محمودی افزود: طبق اعلام مرکز هماهنگی و کنترل عملیات هلال احمر استان در ساعات واپسین شب گذشته تا صبح امروز تعدادی از روستاهای فریمان مانند کته و شمشیر ، رخنه گل ، باغ عباس ، قلندرآباد و نیز روستای قلعه سرخ تربت جام ، دچار سیل شده بود که تخلیه آب چند باب منزل مسکونی انجام شد.

وی اظهار خوشبختی کرد: اعزام تیم ارزیاب امدادی در روستای رخنه گل و کته شمشیر فریمان نشان از پایین بودن سطح خسارتها داشت.

سخنگوی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت : شب گذشته در روستای قلندرآب فریمان یکدستگاه پراید در سیلاب گرفتار شده بود که سرنشینان آن توسط نجاتگران هلال احمر رهاسازی و به محل امن هدایت شدند

وی ادامه داد : 11 نفر در روستای قلعه نو فریمان که در محاصره آب رودخانه بودند نیز توسط نجاتگران، امدادرسانی شدند  و در روستای باغ عباس این شهر نیز 4 خانوار در محاصره سیلاب بودند که به 12 نفر امدادرسانی شد.

به گفته وی، درپی بارشهای سیل آسا در درگز ، تخلیه آب 6 باب منزل، یک مدرسه و مرکز بهداشت این شهر و نجات جان 74 حادثه دیده انجام شد.

 

محمودی در خاتمه توضیح داد : 4 خانوار 15 نفره در روستای چاپشلو و کلاه گرنی درگز دچار سیلاب شده بودند  که بعد از امدارسانی به 15 نفر و تخلیه آب منازل آسیب دیدگان، 23 تخته پتو 8 تخته موکت  نیز توزیع گردید .

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی