امروز: ۱۳۹۹/۴/۲۵
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت ساعت ۱۱:۱۷ کد مطلب: 47067
 ۱۲۰۰۰ داوطلب فعال در هلال احمر خراسان رضوی فعالیت دارند

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: فعالیت بشردوستانه تحت تعالیم اسلامی یکی از محورهای کار در هلال احمر است و در همین راستا ۱۲ هزار داوطلب فعال هم اکنون در هلال احمر خراسان رضوی فعالیت دارند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر دکتر سید مجتبی احمدی در پیش خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: 18 اردیبهشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ نامگذاری شده و در کشورهایی که این مؤسسه را دارند این روز جشن گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: در ایران در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هلال احمر به عنوان یک مؤسسه خیریه غیرانتفاعی و عمومی شکل گرفته و در اساسنامه آن قانونگذار هدف از تشکیل آن را حمایت از سلامت انسان‌ها، تلاش برای صلح و دوستی بین کشورها و تلاش برای تسکین آلام بشری قرار داده شده است.پ

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: همچنین کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، امداد رسانی به آسیب‌دیدگان در زمان جنگ‌ها و توجه به ترویج سلامت در آحاد جامعه از دیگر حوادثی است که قانونگذار باری این جمعیت در نظر گرفته است.

دکتر احمدی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در دوران دفاع  مقدس 600 شهید امدادگر را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است، خاطرنشان کرد: همچنین اقدامات دیگری با توجه به ظرفیت جهانی که برای این سازمان وجود دارد مانند تبادل نامه میان اسرا و آزادگان و خانواده‌های آنها توسط این نهاد به انجام می‌رسید.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که علاوه بر داشتن آمادگی یک جامعه تاب‌آور ایجاد کنیم که بتوان در بلایای طبیعی و حوادث آسیب‌ها را به حداقل رساند همچنان که در سیل استان خراسان رضوی هماهنگی بسیار خوبی را بین دستگاهای اجرایی شاهد بودیم و در 2 ماه نیز شاهد اخیر اوج فعالیت‌ در این استان برای جمع آوری هدایای نقدی و غیرنقدی بشردوستانه بودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تأکید کرد: در جریان کمک رسانی به مردم آسیب‌دیده در سیل اخیر 900 داوطلب هلال احمر در 167 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به همکاری برای جمع آوری کمک‌های بشردوستانه مشغول بوده‌اند.

دکتر احمدی با بیان اینکه تا امروز 2 میلیارد و 300 میلیون تومان از طرف مردم به حساب‌های جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برای کمک به سیل زدگان واریز شده، تصریح کرد: در جریان سیل 70 محموله امدادی بشردوستانه مردمی از استان خراسان رضوی به استان‌های خوزستان، لرستان، گسلتان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و فارس ارسال شده و از این تعداد 46 محموله به استان گلستان فرستاده شده است.

وی بیان کرد: ارزش کمک‌های غیرنقدی مردم خراسان رضوی برای سیل زدگان 6.5 میلیارد تومان ارزش این کمکهای مردم دوستانه بوده همچنین 7.5 میلیارد تومان کالا از انبارهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به 5 استان درگیر با سیل به همراه کمک‌های مردمی ارسال شده است.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی