پربیننده‌ترین ها
گفتگو
دیدار معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب
اسماعیل بهمن آبادی معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب قبل از آغاز طرح نوروز 94 دیدار و گفتگو کرد
۱۳۹۳/۱۲/۲۶
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۲ فروردين ساعت ۱۲:۲۰ کد مطلب: 26429
 کاهش حوادث جاده‌ای در خراسان رضوی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از کاهش حوادث جاده‌ای در خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، سیدمجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، گفت: آمار حوادث به وقوع پیوسته از تاریخ 25 اسفند ماه سال گذشته تا روز گذشته 89 حادثه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 159 حادثه بود 44 درصد کاهش داشت.
وی افزود: در این حوادث 304 نفر دچار حادثه شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 712 حادثه دیده برجای گذاشت 57.3 درصد کاهش داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با کاهش آمار مصدومان حوادث جاده‌ای خاطرنشان کرد: تعداد مصدومان حوادث جاده‌ای خراسان رضوی در این مدت 201 نفر بود که مقایسه آن با سال گذشته در همین بازه زمانی که 436 مصدوم بود و53.8 کاهش داشت.
احمدی تصریح کرد: تعداد مصدومان انتقالی 85 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 183 نفر بود 53.5 درصد کاهش یافته است.
وی تأکید کرد: در همین مدت 22 نفر به صورت سرپایی مداوا شدند که در مقایسه با سال قبل که 88 نفر بود با کاهشی 756 درصدی در این بخش همراه بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با آمار فوتی‌های حوادث استان، گفت: آمار فوتی‌های گزارش شده به جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از تاریخ 25 اسفند ماه سال گذشته تا دیروز 6 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 14 فوتی برجای گذاشت 57.1 کاهش تلفات جانی را داشته‌ایم.
احمدی گفت: در 24 ساعت اخیر 11حادثه (10 مورد حادثه جاده‌ای و یک مورد حادثه شهری) در خراسان رضوی به وقوع پیوست که این حوادث 35 حادثه دیده، 23 مصدوم، 9 مصدوم انتقالی، 5 درمان سرپایی و 4 فوتی داشت و اقدامات لازم در امر امداد و نجات مصدومان این حوادث توسط 267 نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی صورت پذیرفت.
وی افزود: ناوگان ترابری فعال طرح در این مدت شامل یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، 45 دستگاه آمبولانس، 17 دستگاه خودروی نجات، 34 دستگاه خودرو کمک‌دار سبک، 2 دستگاه خودروی ارتباطات یک فروند بالگرد آماده باش بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عنوان کرد: این خدمات توسط 87 داوطلب‌یار امداد (36 نفر روز پزشک و 51 نفر روز پیراپزشک) در 15 پایگاه ارائه شده است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی