پربیننده‌ترین ها
گفتگو
دیدار معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب
اسماعیل بهمن آبادی معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب قبل از آغاز طرح نوروز 94 دیدار و گفتگو کرد
۱۳۹۳/۱۲/۲۶
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۲ فروردين ساعت ۱۵:۴۶ کد مطلب: 26436
 آماده‌باش نیروهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز طبیعت
همزمان با روز طبیعت نیروهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حوزه‌های امداد و نجات، درمان و توانبخشی و جوانان در حالت آماده‌باش هستند.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، همزمان با فرارسیدن سیزدهم فروردین ماه، روز طبیعت نیروهای جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حوزه‌های امداد و نجات، درمان و جوانان به حالت آماده‌باش در آمدند و این برنامه از ساعت 7 تا 21 فردا جمعه سیزدهم فروردین ماه 1395 در سراسر استان اجرا می‌شود.
*آماده‌باش 385 نیروی امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز طبیعت
در همین رابطه اسماعیل بهمن‌آبادی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به خبرنگار ما، گفت: در روز طبیعت 267 نیروی امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی که از ابتدای اجرای طرح هلال بهشت در تمامی پایگاه‌های عملیاتی شهری و جاده‌ای استان فعال بودند به حالت آماده‌باش هستند که 32 نفر از این افراد در پایگاه‌های مشهد مستقر هستند و در مجموع هر پایگاه ثابت 5 نیرو و هرپایگاه سیار 4 نیرو دارد.
وی افزود: همچنین در این روز به دلیل پیوند مردم با طبیعت و شرایط خاصی که دارد 118 نیروی دیگر هم در سطح استان به‌کارگیری می‌شوند که از این تعداد نیرو 30 نفر در پایگاه‌های مشهد استقرار می‌یابند و در هر پایگاه شهرستانی هم 4 نفر اضافه می‌شوند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی عنوان کرد: در روز طبیعت در مجموع 385 نیروی امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در پایگاه‌های مستقر در طبیعت‌گاه‌های شهری و جاده‌ای استان آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند که از این تعداد 64 نفر در مشهد و 321 نفر دیگر نیز در شهرستان‌های استان مستقر میشوند.
بهمن‌آبادی گفت: در این روز در حوزه امداد و نجات در مرکز استان یک دستگاه بالگرد در سه‌راهی وکیل‌آباد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محور مشهد-چناران، 45 دستگاه آمبولانس و 4 دستگاه موتور آمبولانس فعال هستند.
*فعالیت 35 تیم سحاب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز طبیعت
اسماعیل شاه‌بیگی معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هم خاطرنشان کرد: در روز طبیعت در حوزه جوانان 35 تیم سحاب فعال هستند که از این تعداد 10 تیم در مشهد، شهرستان‌های تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار هرکدام 4 تیم و در مابقی شهرستان‌ها هرکدام یک تیم فعال می کنند.
وی بیان کرد: ابن تیم‌ها در تفرجگاه‌های شهری و جاده‌ای خراسان رضوی با همکاری ادارات حفاظت از محیط زیست شهرستان‌ها اقدام به توزیع پلاستیک‌های زباله در میان طبیعت‌گردان می‌کنند تا در این روز شاهد رهاشدن زباله در طبیعت نباشیم.
• آماده باش تیم‌های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز طبیعت
محمود شهامتی معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز گفت: در روز طبیعت تیم‌های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در کنار نیروهای امدادگر و نجاتگر معاونت امداد و نجات این مجموعه در پایگاه‌های امدادی جاده‌ای استان مستقر هستند.
وی افزود: داروخانه هلال احمر و مراکز درمانی و درمانگاه‌های امام خمینی مشهد، تربت حیدریه و نیشابور در ایام نوروز 95 به صورت 24 ساعته فعال بودند و روزانه یک تیم پزشکی و درمانی به مسافران نوروزی خراسان رضوی خدمات‌رسانی کردند.
* از برخورد خشن با طبیعت خدادادی پرهیز کنیم
حجت‌الاسلام اسدالله اسدی مسئول دفترنماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هم عنوان کرد: در تقویم جمهوری اسلامی روز سیزدهم فروردین ماه به نام روز طبیعت نامگذاری شده و فلسفه ارزشی و انسان‌دوستانه این روز شکرگزاری نعمات الهی در حیات مجدد طبیعت بوده است.
وی تصریح کرد: با الگوپذیری از تجدید حیات طبیعی باید وجود خود را در این روز الهام بخشیم و تحول طبیعی و معنوی را همسان‌سازی کنیم و قلب و روح خودمان را همانند طبیعت شکوفا سازیم.
نماینده ولی فقیه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خطاب به طبیعت‌گردان تأکید کرد: مردم نیت‌های خود را در این روز اصلاح کنند و روزی شاد و به‌دور از گناه را برای خودشان رقم بزنند و در اجتماع مردم در طبیعت خدادادی آزمایشی مؤفق در جهت حفظ تعاملات ارزشی، حقوق یکدیگر، پاسداشت کرامات انسانی و پاسداری از طبیعت داشته باشند و سال جدید کاری را با قوت و شادمانی آغاز کنند.
وی افزود: در این روز یاد بگیریم که با طبیعت مهربان باشیم و با آن به عنوان عنصری آرامش‌بخش برخورد کنیم و از برخورد خشن با این طبیعت خدادادی پرهیز کرده و از هرگونه تخریب طبیعت که به واقع ماده‌های اصلی حیات آفرینی هستند خودداری کنیم.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی