پربیننده‌ترین ها
گفتگو
دیدار معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب
اسماعیل بهمن آبادی معاون محترم امداد و نجات استان با مسئولین امداد شعب قبل از آغاز طرح نوروز 94 دیدار و گفتگو کرد
۱۳۹۳/۱۲/۲۶
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۴ فروردين ساعت ۱۲:۲۷ کد مطلب: 26461
 خدمت‌رسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به ۲۲۴۸۹ نفر در روز طبیعت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به 22489 نفر در حوزه‌های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان در روز طبیعت خبر داد.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکترسیدمجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: در روز گذشته که مصادف با روز طبیعت بود خدمات‌رسانی‌هایی از سوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حوزه معاونت‌های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان این مجموعه صورت پذیرفت.
وی افزود: در حوزه معاونت امداد و نجات شاهد وقوع 32 حادثه در شرایط آب و هوایی برفی و بارانی خراسان رضوی درسطح استان بودیم که شامل 16 حادثه جاده‌ای، 3 حادثه شهری، 2 برف و کولاک، 2 کوهستان و 9 سیل و آبگرفتگی بوده است و در این راستا 485 نفر از نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امدادرسانی‌های لازم را به 249 مصدوم این حوادث داشتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به مکان این حوادث، عنوان کرد: 10 حادثه در مشهد، 3 حادثه در تربت حیدریه، 6 حادثه در سبزوار، 3 حادثه در تایباد، 2 حادثه در تربت جام، 2 حادثه در درگز، 2 حادثه در خواف، یک حادثه در قوچان، یک حادثه در رشتخوار، یک حادثه در سرخس و یک حادثه در بردسکن به وقوع پیوسته بود.
مدیرعامل هلال احمراستان تصریح کرد: در این مأموریت‌های امدادی تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با 45 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس، 34 دستگاه خودروی کمک‌دار سبک، 17 دستگاه خودروی نجات و یک فروند بالگرد امداد و نجات اقدامات درمانی لازم برروی 248 حادثه‌دیده و 60 مصدوم این حوادث صورت دادند که از این تعداد 6 مصدوم به صورت سرپایی مداوا شدند و 22 مصدوم دیگر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی تأکید کرد: در این روز خدمات اسکان به 64 نفر از هموطنانمان را داشتیم و 73 بسته غذایی نیز در میان آن‌ها توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره فعالیت‌های معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در روز طبیعت، بیان کرد: در این روز به 22 هزار و 241 نفر توسط 94 نفر از اعضای داوطلب جوانان خدمت‌رسانی شد که شامل ارائه خدمت به 15 هزار 726 نفر از مراجعه‌کنندگان به پست‌های ثابت و سیار، هزار و 638 نفر از مراجعه‌کنندگان به ایستگاه‌های سنجش سلامت، 3 هزار و 609 نفر از مراجعه‌کنندگان به ایستگاه‌های دوستدار کودک، هزار و 57 نفر از مراجعه‌کنندگان به خیمه‌های نماز و 211 نفر از مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه‌ها بوده است.
دکتر احمدی گفت: در همین حوزه نیز 22 هزار و 831 قلم از اقلام توزیعی شامل 8 هزار و 214 قلم نقشه راهنمای استان و مشهد، 7 هزار و 317 قلم بروشور آموزشی و 7 هزار و 300 قلم سایر محصولات فرهنگی بوده است.
وی افزود: در روز طبیعت و در حوزه معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز حضور پزشکان و پیراپزشکان داوطلب را در پایگاه‌های امداد و نجات نوروزی جهت ارائه خدمات تخصصی داشتیم و در این روز 49 نفر روز پزشک و 63 نفر روز پیراپزشک در 15 پایگاه داوطلب‌یار امداد در سطح استان خدمات‌رسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: مأموریت‌های جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در طرح هلال بهشت ایام نوروز 95 همزمان با سراسر کشور از ساعت 24 روز دوشنبه بیست و چهارم اسفند ماه 94 آغاز شده و تا ساعت 24 روز یکشنبه پانزدهم فروردین ماه 95 ادامه می‌یابد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی